Akcesoria rowerowych SUV-ów: Bagażniki

Nie ma, nie da się, zarobiony jestem. A właśnie, że jest i do niemal każdego roweru da się dopasować bagażnik, do którego z łatwością przytroczymy sakwy, kompaktowe kieszenie na laptopa i najpotrzebniejsze rzeczy. Trzeba jednak pamiętać, że obładowany osiołek nie będzie już tak dzielny w terenie.Thule Tour Rack

 

Akcesoria rowerowych SUV-ów: Bagażniki

 

Nośność: 11 kg
Waga: 920 g
Cena: 429 zł
thule.com
Montaż*
: 5/6
Stabilność: 5/6

 

Sprytna i wytrzymała konstrukcja udowodniła swoją skuteczność na przestrzeni lat, występując pod różnymi nazwami. Stelaż bagażnika Thule podpiera się na widełkach podsiodłowych w czterech miejscach, a skręcane zaciski umożliwiają szeroki zakres regulacji. Bagażnik można zamontować nawet na amortyzatorze. Podatność na skręcanie boczne jest niewielka. Sakwy i ładunek do 10 kg transportowany jest pewnie i bezproblemowo. Nie brakuje miejsca na stopy, a całość zachowuje się stabilnie. Bagażnik nie pasuje do widełek w kształcie litery S.

 

Topeak Beamrack

 

Akcesoria rowerowych SUV-ów: Bagażniki

 

Nośność: 9 kg
Waga: 700 g
Cena: 199,90 zł
topeak.com
Montaż*: 3/6
Stabilność: 2/6

 

Przytwierdzany do wspornika siodełka szybkozamykaczem bagażnik Beamrack to rozwiązanie transportowych problemów, jeśli wszystkie inne systemy montażu nie pasują. Niestety sztyce regulowane są wykluczone. Bagażnik jest dobrze wykonany, ale za sprawą swojej konstrukcji na wysięgniku bardzo podatny na skręcanie i wibracje. Mimo dodatkowych stelaży bocznych nie zaleca się transportu sakw rowerowych. Bagażnik sprawdzi się z mniejszym obciążeniem do ok. 5 kg.

 

Topeak Tetrarack M2

 

Akcesoria rowerowych SUV-ów: Bagażniki

 

Nośność: 12 kg
Waga: 1000 g
Cena: 399,90 zł
topeak.com
Montaż*:4/6
Stabilność: 4/6

 

System montażu bagażnika Topeak to nowość. Także Tetrarack podpiera się w czterech punktach (prostych) widełek podsiodłowych. Napinane śrubami pasy na rzep dbają o osadzenie na rowerze. Szyny ślizgowe z solidnymi zaciskami dopasują bagażnik do rowerów o różnej geometrii. Górna płyta jest kompatybilna z rozwiązaniami transportowymi Topeak‑Box, a sakwy znajdą oparcie na dwuczęściowych relingach. Stabilność jest wystarczająca. Pasy na rzep zawsze się trochę poddają. Poza tym bagażnik jest raczej wąski, więc trzeba zwracać uwagę na bardzo szerokie opony. W zależności odkonstrukcjitylnegotrójkątaodok.6kgodczuwalnajestpodatność na skręcanie boczne.

 

Tubus Logo

 

Akcesoria rowerowych SUV-ów: Bagażniki

 

Nośność :25 kg
Waga: 800 g/ok.
Cena: 440 zł
tubus.com
Montaż*: 6/6
Stabilność: 6/6

 

Rozwiązanie idealne. Przykręcany do ramy na stałe stelaż bagażnika został wspawany ze stalowych rurek. Tubus to modelowy przykład bagażnika rowerowego. Nawet pod obciążeniem 25 kg wciąż zachowuje swoją sztywność. Tubus wymaga sztywnej ramy wyposażonej w cztery nagwintowane punkty montażowe.

 

*Ocenialiśmy nakład pracy związany z pierwszym montażem, sposób zakładania i zdejmowania oraz stabilność na rowerze.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Akcesoria rowerowych SUV-ów: Błotniki

Bike Maraton Sobótka - Rozgrzewka przed Finałem

E-Enduro: Co za dużo to niezdrowo?

Komentarze do artykułu