Test e-Enduro: YT Decoy CF Pro Race

W świecie analogowych rowerów grawitacyjnych marka YT uchodzi za poważnego gracza. Fakt, że pierwszy w historii firmy elektryk plasuje się w granicach kategorii enduro, jest tylko dowodem na konsekwencję w działaniu.WSIADASZ I CZUJESZ SIĘ DOBRZE

 

Od strony wizualnej rower stoi po stronie masywno‑agresywnych. Także firmowa kinematyka tylnego trójkąta analogowych czterozawiasowców została przeszczepiona 1:1. We w pełni karbonowej ramie miejsce jednostki napędowej zajmuje Shimano Steps E8000 zasilany wytrzymałą baterią o pojemności 540 Wh. Decoy już od pierwszej chwili zalicza się do grona tych maszyn, na które wsiadasz i czujesz się dobrze. Pozycja za sterami jest wyważona i miło wypośrodkowana. Dzięki bardzo czułej pracy zawieszenia tylnego koła na mięsistej oponie 2.8 rower konsekwentnie wspina się do celu. Skłonność do stawania dęba pojawia się późno i łatwo nad nią zapanować.

 

Test e-Enduro: YT Decoy CF Pro Race

Trzeba przyznać, że czysta w formie manetka E7000 zmiany przełożeń Di2 jest ładna, ale od strony ergonomii obsługi to niestety porażka.

 

MONOLIT

 

Ograniczniki skrętu potrafią nieco przeszkadzać w ostrych nawrotach. Życia nie ułatwia także manetka E7000, która wizualnie jest może i elegancka, ale kompletnie nieergonomiczna. Poza tym YT jest niczym monolit, co odczuwa się szczególnie, gdy szlak wiedzie w dół. Wtedy Decoy demonstruje idealne, choć rzadko spotykane, połączenie spokojnego prowadzenia i maksymalnej frywolności. Kolarz czuje się bezpiecznie nawet w stromym terenie. Zawieszenie po prostu połyka przeszkody. A mimo to rower wciąż pozostaje zwrotny. Dobrze skacze i nawet lekko idzie na tylne koło. Każdy z testujących okrzyknął YT mianem faworyta.

  

Test e-Enduro: YT Decoy CF Pro Race

Zawieszenie tylnego koła w YT wyciska siódme poty ze świetnego Foxa X2 Factory – perfekcyjna funkcjonalność tak pod górę, jak i w dół.

 

CZAS/500 m POD GÓRĘ: 24:42 min*
ZASIĘG POD GÓRĘ:
1356 m
CENA:
28 370 zł
KOŁA:
29/27,5+”

 

*Uzyskano w laboratorium EMTB na rolkowym stanowisku pomiarowym przy najwyższym trybie wspomagania, stałe wzniesienie bez odcinków płaskich. Moc kolarza 130 W. Waga kolarza 85 kg. Czas/500 m dotyczy pierwszych 500 metrów pod górę.

 

Test e-Enduro: YT Decoy CF Pro Race

 

PODSUMOWANIE

 

Perfekcyjny układ zawieszenia, idealne prowadzenie i dobra cena. YT Decoy zasłużenie zgarnia zwycięski tytuł w prestiżowej kategorii elektrycznych enduro. Nie licząc małej wpadki z manetką zmiany przełożeń, Decoy CF Pro Race to perfekcyjne e‑enduro!

 

Dowiedz się więcej na: yt-industries.com

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Test e-Enduro

Walka klas: Test silników elektrycznych

Trochę o liczbach branży rowerowej w 2019 roku

Komentarze do artykułu