Mariusz Kowal najszybszy na dystansie GIGA w Polanicy

W dwudziestoletniej historii Bike Maratonu Polanica – Zdrój gościła tę imprezę dziewiętnasty raz, co czyni z tego miasta bezapelacyjnego rekordzistę. W tym roku, ze względu na epidemię, na start w Polanicy czekaliśmy nieco dłużej, ale w miniony weekend wreszcie można było się pościgać po ścieżkach Gór Bystrzyckich.Minioną sobotę na pewno miło będzie wspominał Mariusz Kowal (Team Kolarz Polanica), który wygrał rywalizację na dystansie GIGA (85 km). Weteran kolarskich tras wciąż jest w formie, a zwycięstwo na własnym terenie na pewno cieszy podwójnie.

 

 

Za Kowalem na mecie zameldował się Paweł Kwiatkowski (Romet Factory Team), a trzeci był Kamil Hodyl (Bike Center Atak Sport Świdnica).
Do walki w klasyfikacji BM PRO kobiet przystąpiły tym razem dwie zawodniczki – Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) była pierwsza, a Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) druga. 

 

 

Na dystansie MEGA (54 km) zwycięstwo zgarnął Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM team). Drugi był Szymon Stawowy (Murss Team), a trzeci Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB Team). Wśród kobiet wygrała Alicja Marciniec, druga była Monika Otulakowska (Rybczyński Bikes Remmers Team), a Natalia Grzegorzewska (Abus) była trzecia.

 

 

Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco) dojechał pierwszy do mety dystansu CLASSIC (35 km), wyprzedzając Michała Decewicza (Romet Factory Team) i Mateusza Wielgosa. Klasyfikacja open kobiet: 1. Martyna Wiśniewska (Kondycja net Team), 2. Magdalena Góra (Xbox Bike Team), 3. Adrianna Owczarek (Komorniki MTB Team).

 

 

Mieliśmy też tradycyjnie sprinterski dystans FUN (21 km), na którym jako pierwszy do mety dojechał Łukasz Hernik.

 

Klasyfikację drużynową open wygrał Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. W klasyfikacji drużynowej sportowej najlepszy był Romet Factory Team, a w kategorii Muszkieterów pierwsze miejsce przypadło drużynie Mitsubishi Materials MTB Team .

 

 

Polanica – Zdrój, jak zwykle gościnna, dopisała  kolejny rozdział w dwudziestoletniej historii Bike Maratonu. Cykl powoli kieruje się już jednak w stronę tegorocznej mety, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się mało prawdopodobne, lub – wręcz – niemożliwe. Następny start za dwa tygodnie – tym razem w Świeradowie – Zdroju. Potem znów, tydzień po tygodniu, Sobótka i finał w Miękini.

 

Pełne wyniki Bike Maratonu w Polanicy – Zdroju: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/wyniki/

 

Co jeszcze słychać na tegorocznym Bike Maratonie? 

https://bikemaraton.com.pl

https://www.facebook.com/BikeMaraton

 

Komentarze do artykułu