Maja Włoszczowska i Krzysztof Łukasik zwycięzcami cyklu ORLEN Grand Prix Polski MTB

Rozgrywana od 15 lat w Wałbrzychu impreza „Górale na Start” oprócz zwycięstw indywidualnych i punktów do finałowej klasyfikacji Pucharu Polski MTB XCO przyniosła również rozstrzygnięcie w cyklu ORLEN MTB Grand Prix Polski.W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), która pokonała Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i Katarzynę Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team). Nagrodę za zajęcie czwartego miejsca odebrała Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator).

W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik, przed Filipem Heltą, Bartłomiejem Wawakiem i Piotrem Kryńskim.

 

Silnie obsadzone zawody w Wałbrzychu wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii Evie Richards, która na mecie wyprzedziła Włoszczowską i kolejną z Brytyjek Islę Short (Short Factory Racing). Łącznie w kategorii elita kobiet oraz wśród kolarek poniżej 23. roku życia sklasyfikowano 18 zawodniczek spośród 21 startujących.

 

 

Znacznie większe grono stanęło na starcie wyścigu mężczyzn, gdzie rywalizowało łącznie 53 kolarzy w elicie i kategorii U23. Zawody ukończyło 47 zawodników, wśród których najszybciej trasę pokonał Brazylijczyk Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing). Drugi był jego kolega z drużyny Francuz Maxime Marotte, a trzeci Australijczyk Daniel McConnell (Primaflor Mondraker X-sauce). Najlepszy z Polaków Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) ukończył imprezę na 5. miejscu. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace).

W zawodach w Wałbrzychu sklasyfikowano łącznie 340 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Impreza ciesząca się od dłuższego czasu dużym powodzeniem, była bardzo dobrze oceniona przez wielu startujących, a trasa w zlokalizowanym w centrum miasta Parku im. Jana III Sobieskiego była bardzo wymagająca i wymagała od zawodników znakomitego przygotowania kondycyjnego.


Wyniki zawodów „Górale na Start” Wałbrzych UCI:

Kobiety (elita i U23):
1.      Evie Richards (Wielka Brytania/Great Britain National Team)  1:25.04
2.      Maja Włoszczowska (Polska/Kross Racing Team)  1:26.24
3.      Isla Short (Wielka Brytania/Short Factory Racing)  1:27.23
4.      Jitka Cabelicka (Czechy/Gapp System – Kolofix MTB Racing Team)  1:28.53
5.      Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska/KSM Trek Racing Team)  1:29.49

Mężczyźni (elita i U23):
1.      Henrique Avancini (Brazylia/Cannondale Factory Racing)  1:23.50
2.      Maxime Marotte (Francja/Cannondale Facotry Racing)  1:23.50
3.      Daniel McConnell (Australia/Primaflor Mondraker X-sauce)  1:24.45
4.      Onrej Cink (Czechy/Kross Racing Team)  1:24.54
5.      Filip Helta (Polska/Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team)  1:24.55

Komentarze do artykułu