Maja Włoszczowska i Krzysztof Łukasik zwycięzcami cyklu ORLEN Grand Prix Polski MTB

W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), która pokonała Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i Katarzynę Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team). Nagrodę za zajęcie czwartego miejsca odebrała Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator).

W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik, przed Filipem Heltą, Bartłomiejem Wawakiem i Piotrem Kryńskim.

Silnie obsadzone zawody w Wałbrzychu wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii Evie Richards, która na mecie wyprzedziła Włoszczowską i kolejną z Brytyjek Islę Short (Short Factory Racing). Łącznie w kategorii elita kobiet oraz wśród kolarek poniżej 23. roku życia sklasyfikowano 18 zawodniczek spośród 21 startujących.

Znacznie większe grono stanęło na starcie wyścigu mężczyzn, gdzie rywalizowało łącznie 53 kolarzy w elicie i kategorii U23. Zawody ukończyło 47 zawodników, wśród których najszybciej trasę pokonał Brazylijczyk Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing). Drugi był jego kolega z drużyny Francuz Maxime Marotte, a trzeci Australijczyk Daniel McConnell (Primaflor Mondraker X-sauce). Najlepszy z Polaków Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) ukończył imprezę na 5. miejscu. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace).

W zawodach w Wałbrzychu sklasyfikowano łącznie 340 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Impreza ciesząca się od dłuższego czasu dużym powodzeniem, była bardzo dobrze oceniona przez wielu startujących, a trasa w zlokalizowanym w centrum miasta Parku im. Jana III Sobieskiego była bardzo wymagająca i wymagała od zawodników znakomitego przygotowania kondycyjnego.