Home Imprezy GNS, albo światowa czołówka kolarzy górskich w Wałbrzychu!

GNS, albo światowa czołówka kolarzy górskich w Wałbrzychu!

0
646

Program

 
Sam program i regulamin wyścigu na stronie www.goralenastart.eu
Miejsce: Wałbrzych, Park Miejski im. Jana III Sobieskiego, start/meta przy ul. Chopina / Żwirki i Wigury.
Rozkład jazdy
09:10 wyścig żak M/K U-13
09:50 wyścig młodzik M/K U-15
10:45 wyścig juniorów młodszych M U-17
12:10 wyścig elita kobiet WE (Maja Włoszczowska), juniorka WJ, juniorka młodsza U-17
13:50 wyścig elita mężczyzn ME, junior MJ
15:30 wyścig amator / masters open
16:30 wyścigi dzieci młodszych U-11, U-9, U-7, U-5
17:15 uroczyste dekoracje
 
 
 
Maja Włoszczowska na trasie w 2017 roku
 

Maja Włoszczowska i oddech konkurentek na plecach

 
Impreza startujemy w niedzielę 13 września już od godziny 9:00, kiedy rozpoczną się wyścigi w kategorii żak (dla młodszych dzieci, które posiadają licencję sportową). Stopniowo na trasie pojawią się coraz starsze kategorie wiekowe. O godzinie 12:10 startuje elita kobiet. Tam spodziewamy się na starcie Mai Włoszczowskiej oraz wielu zawodniczek z zagranicy – Isla Short, Geiger Felicitas, Annie Last, Rebecca McConnell czy Evie Richards. O godzinie 13:50 startuje elita mężczyzn oraz kategoria junior. Tam będzie naprawdę mocna międzynarodowa obsada – na czele z drugim w rankingu UCI Herique Avancini wraz z całym Cannondale Factory Racing Team czy zawodnikiem polskiej ekipy Kross Racing Team – Ondrejem Cinkiem. – mówi dyrektor wyścigu Górale Na Start, Piotr Walerak
 
Dla zawodników i zawodniczek z Polski będzie to niebywała okazja do zmierzenia się z najlepszymi na świecie, a dodatkowo podczas wyścigu rozstrzygną się losy Pucharu Polski w kategoriach młodzieżowych oraz elity. O zwycięstwo na trasie będzie walczyła Maja Włoszczowska, która wygrywała w Wałbrzychu w 2017 roku, a zadanie będą utrudniały jej Isla Short (GBR), zwyciężczyni z poprzedniego roku oraz mocna stawka polskich zawodniczek (Aleksandra Podgórska, Katarzyna Solus-Miśkowicz), które od lat próbują nawiązać walkę ze srebrną medalistą Igrzysk Olimpijskich z Pekinu i Rio, Mają Włoszczowską.
 
 

Dosłownie kilka dni temu Włoszczowska pochwaliła się nowym rowerem, możliwe że na nim pojedzie

 

Cannondale Factory Racing na starcie

 
W wyścigu mężczyzn na starcie zmierzą się teamowi koledzy z Kross Racing Team, ubiegłoroczny zwycięzca Sergio Gutierrez Mantecon oraz Bartłomiej Wawak, który zwyciężał w Wałbrzychu dwukrotnie w latach poprzednich. Bartłomiej często wspomina, że to jego ulubiona polska trasa i na pewno będzie chciał odnieść w Wałbrzychu kolejny triumf. W tym roku oprócz ubiegłorocznych faworytów na starcie zjawią się zawodnicy Cannondale Factory Racing, czyli jedni z najbardziej cenionych zawodników na świecie. Do walki o zwycięstwo w „Góralach na Start” na pewno włączą się Henrique Avancini, Maxime Marotte oraz Manuel Fumic. Te nazwiska regularnie są obecne na szczycie list wyników najtrudniejszych wyścigów, również Pucharów Świata. Swoją osobistą historię związaną z Wałbrzychem ma Manuel Fumic, który podczas Mistrzostw Europy w 2004 roku rozegranych właśnie w Wałbrzychu, został Mistrzem Europy w kategorii do lat 23.
 
 
 
Henrique Avancini w akcji – tutaj znajdziecie nasz wywiad z nim
 
 
Dodatkowo, oprócz sportowych emocji związanych z międzynarodową rywalizacją oraz finałem Pucharu Polski, na wyścigu w Wałbrzychu rozstrzygną się losy cyklu Orlen Grand Prix MTB w kategoriach Elity Mężczyzn oraz Elity Kobiet. W złożonym z 3 edycji cyklu (Warszawa, Mrągowo, Wałbrzych) zawodnicy i zawodniczki tych kategorii walczą o dodatkowe nagrody finansowe ufundowane przez Orlen.
mapa trasy
 

 

Trasa

 
Dla kibiców kolarstwa zapowiada się jedyna w tym roku okazja, żeby podziwiać tak mocno obsadzony wyścig na terenie naszego kraju. Trasa poprowadzona jest w formie 4-kilometrowej pętli w Parku im. Jana III Sobieskiego i przez to umożliwia kibicom łatwy dostęp do najciekawszych i najtrudniejszych miejsc, w których rozegrać się mogą losy wyścigu – zapraszamy serdecznie do podążania alejkami parkowimi wraz z mapą trasy, by dotrzeć do charakterystycznej kamiennej ścieżki „rock-garden”, kładek, dropów czy karkołomnych zjazdów po korzeniach. To jedna z najlepiej dostępnych dla kibiców tras kolarstwa górskiego w olimpijskiej formule cross-country na świecie – przyznają nie tylko sami zawodnicy, ale także obsługa czy kibice z poprzednich lat. Zawodnicy rundę pokonują kilkukrotnie, nawet 7 razy w przypadku elity mężczyzn, tak więc okazji do kibicowania nawet w kilku miejscach nie zabraknie.
 
Po wyścigu elity mężczyzn przewidziane są także starty amatorów o godz. 15:30, którzy będą mogli zmierzyć się z tą samą, wymagającą trasą wyścigu, a o godz. 16:30 długo wyczekiwanie zawody dla młodszych dzieci – zapowiadają się spore emocje!
 

Zapraszamy do śledzenia  social mediów, gdzie na profilu Górale na Start na Facebooku

https://www.facebook.com/GoraleNaStart planowane są wejścia live (video na żywo), a także do śledzenia w serwisie Instagram https://www.instagram.com/goralenastart/
 
Organizatorem imprezy jest Klub Kolarstwa Wałbrzych wraz z Miastem Wałbrzych i Aqua-Zdrój Wałbrzych.
 
 
Listy zgłoszeń dostępne na:
 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »