TYLKO DLA DZIECI – TEST YT Jeffsy Primus JP 24

Dopiero co zaprezentowana seria rowerów YT Jeffsy Primus to ukłon sprzedawcy wysyłkowego w stronę jeszcze młodszej klienteli. Już w momencie powstawania marki jej misją było zapewnienie topowych i przystępnych cenowo rowerów dla młodzieży ze sceny kolarstwa grawitacyjnego.WIERNOŚĆ IDEOM

 

 Testowany rower na 24” kołach kierowany jest do młodego bikeparkowego pokolenia w wieku od 8 do 9 lat (od 135 cm wzrostu). Dla dzieciaków o wzroście powyżej 145 cm przewidziano model na kołach 26”. Jak widać, YT pozostaje wierny swoim założeniom. Rowery kierowane są do dzieciaków lubiących zjazdy. Wydajne zwieszenie w duecie z baloniastymi i ekstremalnie przyczepnymi oponami zaprasza wręcz do zabawy na bikeparkowych hopkach. Pozycja za sterami jest pięknie wypośrodkowana. Mimo małych kół rower nie jest chybotliwy i prowadzi się wprost do celu.

 

YT Jeffsy Primus JP 24

W rowerze na 24” kołach 30 zębów tarczy korby Sram NX oraz 42 zęby największego trybu kasety wystarczą nawet na stromych podjazdach.

 

SPASOWANY NA MIARĘ

 

Wyposażenie przystosowane jest do przyszłego odbiorcy. Wąskie i miękkie gripy, krótkie siodło i 155 mm korba tworzą dobrze dopasowane punkty kontaktu z rowerem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że do całości nie pasują jedynie masywne hamulce Sram Guide R w wydaniu dla dorosłych. A jednak okazuje się, że dzięki dużemu zakresowi regulacji klamek zaskakująco dobrze pasują do dziecięcych dłoni. W kwestii siły hamowania i odporności na przegrzanie będą się na pewno wyróżniały. Długie wyprawy na YT będą męczące, ale mimo tego nasi młodzi testerzy mianowali go absolutnym faworytem. W poważnym terenie Jeffsy potrafi jechać szybko i bezpiecznie, a przy tym wciąż jest poręczny.

 

YT Jeffsy Primus JP 24

Bikeparkowe opony! Na tych tłuściochach nie musimy martwić się o przyczepność. Ale pod górę będzie ciężko!

 

TESTERKA, 12 LAT

 

„Jazda tym rowerem to mega frajda, chociaż jak dla mnie był już trochę za mały. Amortyzacja świetnie sprawdza się podczas skakania, a opony są bardzo przyczepne. Podjazdów i tak raczej nie lubię”

 

YT Jeffsy Primus JP 24

 

Dowiedz się więcej na: yt-industries.com

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

TYLKO DLA DZIECI

 

 

Kontrabanda - test narzędzi zintegrowanych

Bontrager MTB BITS - Nowy gracz na rynku narzędzi zintegrowanych

Kellys 2021 i zupełnie nowa generacja kompozytów?

Komentarze do artykułu