Dukielska Wyrypa 2020 Enduro MTB Trophy nadchodzi!

Dukielska Wyrypa 2020 – Enduro MTB Trophy to zawody w klimacie Enduro MTB które odbędą się we wrześniu w Dukli. Rozgrywane będą w trzech kategoriach, w zależności od rodzaju roweru na którym będzie jechał zawodnik:Wspomniane kategorie to

  • hardtail
  • full suspension
  • e-bike (niezależnie od posiadanego rodzaju zawieszenia)

 

Zawodnicy będą rywalizować o puchar Enduro MTB Trophy. Czeka ich nowa, ciekawa formuła zawodów. Jest to połączenie jazdy na orientacje wraz z jazdą na czas na dwóch odcinkach specjalnych. Warunkiem ukończenia i klasyfikacji w zawodach jest stawienie się w pięciu punktach kontrolnych (odbicie karty potwierdzającej przybycie do każdego z punktów) oraz przejazd dwoma odcinkami specjalnymi, na których będzie mierzony czas przejazdu.

 

W każdej kategorii zostaną nagrodzone trzy najlepsze miejsca, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nagrodami będą statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników stających na podium (3 pierwsze miejsca). Dodatkowo organizatorzy zapewniają, że każdy z uczestników który ukończy wyścig dostanie pamiątkowy medal.

 

 

A tak brzmiał pełen komunikat organizatorów:

 

Pytacie nas czym jest ta tajemnicza "nowa formuła" zawodów którą dla Was przygotowaliśmy... śpieszymy wyjaśnić...

Formuła ta, jak część z Was już czytała w regulaminie, to połączenie jazdy na orientację z jazdą na dwóch OSach w formule on-sight (nie znasz wcześniej trasy OSów, poznajesz ją dopiero w dniu zawodów).

A więc jak ukończyć Dukielską Wyrypę bez dyskwalifikacji❓

1️⃣ dostaniesz od nas mapę, na której będą zaznaczone punkty kontrolne (5 szt.) do których będziesz musiał/a się dostać (rowerem lub/i pieszo) odbić kartę uczestnika. Musisz zaliczyć Wszystkie punkty, aby nie zostać zdyskwalifikowanym.


2️⃣ 2 z 5 punktów będą umieszczone na początku OSów na których będzie mierzony Twój czas przejazdu. Każdy z OSów można pokonać wyłącznie raz a suma czasów uzyskanych na OSach będzie Twoim wynikiem końcowym.


3️⃣ wróć do miejsca startu, przekaż Twój numerek startowy z kartą zawodnika do biura zawodów a my sprawdzimy czy masz odbite wszystkie punkty kontrolne oraz sczytamy uzyskany czas. Po zwróceniu numerka startowego dostaniesz bilecik na posiłek regeneracyjny po starcie (opcja mięsna i wegetariańska) więc warto o to zadbać :)


4️⃣ na całość od momentu startu do zwrotu numerka startowego masz 7 godzin 💪💪💪

Jeśli chcesz zapoznać się z regulaminem i zapisać na zawody wejdź w link poniżej 👇👇👇

bit.ly/zapisyDukielskaWyrypa

 

Komentarze do artykułu