Home Testy Części Bontrager zwiększa wytrzymałość i trwałość całkowicie nowych kół Line MTB z włókna...

Bontrager zwiększa wytrzymałość i trwałość całkowicie nowych kół Line MTB z włókna węglowego

0
637
Bontrager Line

[informacja prasowa]

Nowe koła Line Pro 30 i Line Elite 30 są dostępne w rozmiarach 27,5 i 29 cali. W każdym modelu z nowej oferty zastosowano obręcze charakteryzujące się również mniejszym profilem wynoszącym 27 mm, co poprawia pochłanianie wstrząsów pionowych i zapewnia płynniejszą jazdę i lepsze trzymanie się podłoża przez koło.

 

 

Nowy kształt pomaga również w pochłonięciu energii uderzenia przez koło i lepszym przeniesieniu jej, zapobiegając uszkodzeniom produktu. Co więcej, Bontrager ponad dwukrotnie zwiększył grubość rantu obręczy do 4,6 mm, zapewniając większą wytrzymałość.

 

— Te koła ustanowiły rekord wszechczasów podczas prób udarności. My jednak chcieliśmy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, by zapewnić bezpieczeństwo każdemu rowerzyście — powiedział Graham Wilhelm, dyrektor firmy Bontrager ds. produkcji kół i opon. — Stworzyliśmy więc zupełnie nowe kowadło, które powoduje jeszcze silniejsze i groźne ciosy, naśladujące rzeczywistą siłę uderzenia kamieni. Te koła sprawdzały się niesamowicie dobrze.

 

Całkiem nowe koła Line Pro 30 i Line Elite 30 to najmocniejsze koła MTB z włókna węglowego, jakie firma Bontrager kiedykolwiek testowała, włączając także koła innych producentów.

 

Bontrager LineEriminator – Kowadło do testowania wytrzymałości obręczy kół

 

Bontrager Line

 

Line Pro 30 (sugerowana przez producenta cena detaliczna: 5 998 zł/komplet)

 

Bontrager Line Bontrager Line  Bontrager Line

 

To najlepsze koło z włókna węglowego na górskie trasy i do enduro. Wykorzystuje najlżejsze obręcze w gamie Line, bardziej zaawansowaną piastę oraz lepiej pochłaniające wstrząsy i lżejsze szprychy proste.

 

Line Elite 30 (sugerowana przez producenta cena detaliczna: 3 898 zł /komplet)

 

 Bontrager Line Bontrager Line Bontrager Line

 

To mistrzowskie w kategorii możliwości/cena koło na szlaki z włókna węglowego. Elite oferuje identyczną wytrzymałość jak wersja Pro, ale obręcz waży o kilka gramów więcej, a piasta przystosowana jest do szprych giętych.

 

Nowa konstrukcja obręczy

Rant obręczy o grubości 4,6 mm zwiększa wytrzymałość, a mniejszy profil 27 mm poprawia pochłanianie wstrząsów pionowych oraz uderzeń.

Mniej przebić

Szerszy rant oferuje o 300% większy zewnętrzny promień, co oznacza większą powierzchnię kontaktu przy ostrym uderzeniu i zapobiega przebiciu dętki po przyszczypnięciu.

 

Bontrager Line

 

Włókno węglowe OCLV

Obręcze Line wykonane są ze sprawdzonego włókna węglowego OCLV Pro, które oferuje optymalne połączenie masy i wytrzymałości.

 

Rapid Drive 108

W każdym modelu wykorzystano piasty Rapid Drive 108 zapewniające 108 punktów zazębiania, co gwarantuje szybkie przyspieszenie oraz pewny napęd nawet w najbardziej wymagającym terenie.

 

Program Carbon Care i dożywotnia gwarancja

Wszystkie koła z włókna węglowego Bontrager są objęte dożywotnią gwarancją oraz programem ochrony kół Carbon Care zapewniającym bezpłatną naprawę lub wymianę dla pierwotnego właściciela w ciągu pierwszych dwóch lat posiadania tego produktu w mało prawdopodobnym przypadku ich jakiegokolwiek uszkodzenia podczas jazdy.

 

Waga kół Line:

Line Pro 30 (29 cali): przednie 810 g, tylne 950 g, zestaw 1760 g

Line Pro 30 (27,5 cala): przednie 790 g, tylne 920 g, zestaw 1710 g

 

Bontrager Line

 

Line Elite 30 (29 cali): przednie 890 g, tylne 1000 g, zestaw 1890 g

Line Elite 30 (27,5 cala): przednie 860 g, tylne 960 g, zestaw 1820 g

 

Bontrager Line

 

Dostępne modele Line

Line Pro 30 (29 cali) — sugerowana cena detaliczna 5 998 zł / komplet

Line Pro 30 (27,5 cala) — sugerowana cena detaliczna 5 998 zł / komplet

Line Elite 30 (29 cali) — sugerowana cena detaliczna 3 898 zł / komplet

Line Elite 30 (27,5 cali) — sugerowana cena detaliczna 3 898 zł / komplet

 

Całkowicie nowe koła Line Pro 30 i Line Elite 30 firmy Bontrager są dostępne od ręki online na wybranych rynkach i poprzez sieć partnerów handlowych firmy Trek na całym świecie.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Druga młodość sportowca cz. 2 – bikefitting

Trening siłowy – jednostki specjalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »