LONG RIDE: WAHOO ELEMNT ROAM

Nie da się ukryć, że Elemnt Roam to model, na który czekało wielu, także my. Jako fani poprzednich wersji mieliśmy duży apetyt na kolejną. Nasza wielkie oczekiwania zostały zaspokojone tylko częściowo.PODRASOWANY WAHOO

 

W rzeczywistości oprócz ekranu wykorzystującego kolory (robi to w inny sposób niż np. Garmin) dostajemy w końcu wszystkie popularne funkcje nawigacyjne. Sprawdziliśmy ich działanie podczas Carpatia Divide, a potem niekończącej się jesieni. Ekran jest czytelny także w ostrym słońcu, a wskazówki widoczne. Powrót na trasę po zboczeniu z niej działa, nie jest konieczne stałe podłączenie telefonu (podstawowa różnica w porównaniu z poprzednikiem). Wydłużono też czas działania, bez problemu uzyskuje się ponad 15 godzin.

 

Wahoo Elemnt Roam

 

Bez zmian pozostała prosta obsługa, zrozumiała sama przez się, i czytelne menu. W przeciwieństwie do Garmina łatwe jest podłączanie czujników i synchronizacja z telefonem oraz serwisami typu Strava. Jednym słowem dostajemy produkt dopracowany. Co ciekawe, kolejne update’y dodają mu nowe funkcje, ostatnio pojawiła się np. opcja obsługi radarów rowerowych. My czekamy na obsługę świateł typu smart!

 

Skąd lekkie rozczarowanie? Bo zmiany, w stosunku do poprzedników, nie są rewolucyjne. W gruncie rzeczy już poprzedni Bolt jest w stanie zaspokoić 90% oczekiwań kogoś, kto szuka urządzenia stabilnie działającego urządzenia prostego w obsłudze. Na szczęście podstawowa zaleta i cecha urządzeń Wahoo się nie zmienia - solidne oprogramowanie w tle (to w gruncie rzeczy mocno zmodyfikowany Android). Łatwość wrzucania nowych tras do nawigacji (Komoot robi to automatycznie), czy wybór wielkości wyświetlanych cyfr i ilości danych tylko dwoma przyciskami to rzeczy, z których trudno się rezygnuje. To taki Mac w świecie PCtów (to nie żart, warto spróbować popracować dłużej na obydwu systemach by docenić różnicę).

 

Dystrybucaj: probikes.com.pl

Waga: 94 G
Cena: 1499 ZŁ

 

Wahoo Elemnt Roam

 

PLUSY: czytelny wyświetlacz, funkcja nawigacyjna, bardzo dobra komunikacja z telefonem, prosta obsługa i bardzo dobra appka

MINUSY: niewiele zmian w stosunku do poprzedniej wersji

OCENA BIKE: 7/10

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Long Ride: Race Face Next R / Turbine R

Wizje przyszłości - karbon, waga bez zmian, ceny w dół

Elektroniczna przyszłość - za, czy przeciw?

Czy przyszłość należy tylko do rowerów smart?

Rower przyszłości

Komentarze do artykułu