Magia nowości na 2020 – nierozłączni: buty i pedały

W ostatnich latach na rynku pojawiało się coraz więcej butów z zaawansowanymi systemami zapięć. Dziś wielu producentów powraca jednak do prostych i sprawdzonych rozwiązań w postaci tradycyjnych sznurowadeł i zapięć na rzep. Coraz popularniejsze będą też pedały z tworzywa sztucznego. Są nie tylko lekkie, ale także przystępne cenowo.buty i pedały rowerowe

BONTRAGER Comp MTB

Cena: 383 zł

Nowe pedały SPD marki Bontrager mają ważyć 300 g. Nam do gustu najbardziej przypadł anodowany model w kolorze filmu olejowego, który idealnie pasuje do nowych elektronicznych komponentów SRAM AXS. Twardość sprężyny wypinającej but ustawia się według osobistych preferencji.

 

buty i pedały rowerowe

 

SIDI DIMARO

Cena: b.d.

Modelem Dimaro Włosi wchodzą na rynek kolarstwa grawitacyjnego. Podeszwa została zaprojektowana we współpracy z marką Vibram i pozwala na jazdę na pedałach płaskich i wpinanych. Podwójne zapięcie na rzep, neoprenowe wykończenie oraz solidne noski chronią stopy w trudnym terenie.

 

buty i pedały rowerowe

 

SHIMANO RX8

Cena: 985 zł

W świecie motoryzacji skrót RX8 kojarzy się jednoznacznie ze sportem. Także w Shimano buty noszą tę nazwę i dzięki sztywnej podeszwie i zapięciu Boa powinny trafić w gusta przede wszystkim kolarzy wyścigowych. W rozmiarze 42 RX8 ma ważyć 265 g.

 

buty i pedały rowerowe

 

FIZIK TERRA POWER-STRAP X4

Cena: 641 zł

Ziemiste kolory, hipsterski wygląd – X4 to but gravelowy, który sprawdzi się także u długodystansowców. Podwójne zapięcie Powerstrap ma solidnie opinać stopy, kiedy nawierzchnia przestanie rozpieszczać.

 

buty i pedały rowerowe

 

BONTRAGER LINE ELITE

Cena: 211 zł

Line Elite to propozycja dla zwolenników lekkich (354 g) i przystępnych cenowo platform. Ponadto pedały mają być przyczepne i trwałe. Piny łatwo wymienimy za pomocą imbusa, a uszczelniane łożyska mają gwarantować długotrwałą, jedwabistą pracę.

 

buty i pedały rowerowe

 

ION SCRUP AMP

Cena: od 641 zł

Wygląda na to, że projektanci ION‑a z zamkniętymi oczami klikali w paletę kolorów. I tak powstały te dosyć odważne buty w stylu retro. Nowa podeszwa Pin‑Tonic ma być jeszcze bardziej przyczepna, a materiał wierzchni ma gwarantować lepszą ochronę.

 

buty i pedały rowerowe

 

SHIMANO AM 7

Cena: od 684 zł

Czy tak wygląda idealny but uniwersalny? Przyczepna podeszwa, ochrona palców i kostki oraz but zewnętrzny z siateczki, która nie chłonie tak wilgoci. A dodatkowo ta elegancka damska wersja.

 

buty i pedały rowerowe

 

RIDE CONCEPTS TRAVERSE

Cena: 688 zł

Sama Rachel Atherton pokonuje w nich downhillowe trasy całego świata. Wpinany but ma miejsca chronione pianką D3O oraz superprzyczepną podeszwę z gumy Kinetics.

 

buty i pedały rowerowe

 

NC17 SUDPIN IV XL TNT

Cena: 555 zł

Thomas Genon oraz Tomas Lemoine używają ekstra dużych (110x106 mm) platform Sudpin IV XL. Pedały ważą 410 g i dostępne są w sześciu jaskrawych kolorach. Fail‑Safe-System ma zapobiegać oderwaniu platformy od osi.

 

buty i pedały rowerowe

 

E*THIRTEEN BASE/PLUS

Cena: od 211 zł

Zwolennicy starych LG1 mają powody do radości. Oba nowe modele, Base i Plus, przejęły od poprzednika to samo sprawdzone już umiejscowienie pinów, a jedocześnie przy tej samej wytrzymałości są teraz jeszcze lżejsze. Wersja z tworzywa sztucznego waży 392 g i kosztuje 211 zł. Model aluminiowy waży dodatkowe 20 g więcej i zapłacimy za niego 600 zł.

 

Przeczytaj również:

 

To nic, że pada - test kurtek przeciwdeszczowych

Reportaż: Transpyr - raz miękko, raz ostro!

Następne pokolenie - teat nowości 2020

Komentarze do artykułu