Test: NS BIKES Synonym TR 1

Nie milkną echa gorących dyskusji, jakie nowy NS Bikes Synonym wywoływał podczas Eurobike. Polski projekt jest bezprecedensowy. Rower do ścigania z trailowym genotypem? Czegoś takiego jeszcze nie było. Już podczas pierwszych jazd próbnych testujący poprawili swoje rekordy.MIĘSISTY NS BIKES

 

Postaraliśmy się o Synonyma w bardziej umięśnionej 120 mm wersji, określanej także terminem Downcountry. Geometria tego roweru jest pod każdym względem nadzwyczajna. Płaski kąt główki ramy na poziomie 65,8 stopnia oraz długa baza kół skutkują spokojnym prowadzeniem.  Pewność i duże pokłady bezpieczeństwa na zjazdach wynikają z połączenia krótkiego mostka oraz dużej odległości między osią przedniego koła a suportem (długi Frontcenter). Co wcale nie wyklucza terenowych igraszek z pogranicza trailu. Układ zawieszenia pracuje w sposób czuły, ale z trudem skrywa swoje wyścigowe pochodzenie. Jest przez to odczuwalnie twardszy niż w przypadku pozostałych testowanych tu ścieżkowców.

 

NS Bikes Synonym

Prowadzenie przewodu pod mocowaniem tłumika może w przyszłości skutkować przetarciami. Trudno też dostać się do wentyla.

 

Ważący dobre 11,5 kg Synonym porządnie podjeżdża. Długi Reach, krótki Stack oraz ostry kąt podsiodłowy determinują sportową i efektywną pozycję. Jeśli ktoś uzna, że zawieszenie buja za mocno przy pedałowaniu, jeden klick manetki na kierownicy wystarczy, aby zapanował całkowity spokój z przodu i tyłu. Tarcza korby ma 34 zęby, zatem wymaga od użytkownika mocnej łydki. Rudawe komponenty Synonyma przywodzą na myśl (znany ze świata Hot‑Rod) styl Rat‑Look i naprawdę do niego pasują. Nieco gorzej wygląda bezładne prowadzenie sześciu przewodów od kierownicy. Również wentyl tłumika został niekorzystnie umieszczony między mocowaniem i przewodem.

 

NS Bikes Synonym

Plątanina przewodów. Na początku trzeba się przyzwyczaić do dużej liczby manetek na kierownicy.

 

PODSUMOWANIE

 

Grzegorz Radziwonowski,
redaktor naczelny BIKE

Projekt NS Bikes stał się faktem. Nowoczesna geometria modelu oznacza pewność prowadzenia znaną z rowerów trailowych. Ale dzięki sportowej i efektywnej pod kątem transferu siły pozycji za kierownicą rower bardzo dobrze sprawdzi się także w trakcie ambitnych maratonów. Waga jest na dobrym poziomie, chociaż nie bije rekordów lekkości.

 

NS Bikes Synonym

NS Bikes Synonym

 

Dowiedz się więcej na: nsbikes.com

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Test: Niner RIP 9 RDO 29

Test: Zerode Taniwha - Zwiastun nowej ery?

Magia nowości na 2020 - kaski

Druga młodosć sportowca - motywacja głupcze!

 

Komentarze do artykułu