Magia nowości na 2020 – Kaski

Targi, takie jak Eurobike, to pole do popisu dla całej branży rowerowej. Każdego roku producenci spotykają się właśnie w tym i podobnych miejscach i prezentują swoje nowości. Nawet jeśli premiery coraz częściej odbywają się gdzie indziej, możliwość pomacania gadżetów jest kusząca. Rower to rower, nie można wymyślić go od nowa, co nie zmienia faktu, że festiwal atrakcji wciąga. Wybraliśmy dla was innowacyjne projekty kasków oraz interesujące elementy wyposażenia, być może hity tego sezonu.BELL SUPER AIR R MIPS SPHERICAL

Cena: 1359 zł

 

Firma Bell jest pionierem technologii odpinanych szczęk w kaskach MTB. Co w zestawie? Technologia Flex Spherical MIPS, poprawiona wentylacja, całkowita masa o 22% (lub inaczej 144 gramy) mniejsza niż poprzedniego model Super DH oraz odpinana szczęka za pomocą 2 kliknięć. Wszystkie te cechy składają się na wszechstronny kask all-mountain. Technologia Mips Spherical pozwoliła osiągnąć doskonałą elastyczność warstw konstrukcyjnych względem siebie, co w rezultacie sprawiło, że kask stał się bezpieczniejszy. MIPS Spherical naśladuje jeden z "systemów bezpieczeństwa" istniejący w ludzkiej głowie.

 

ENDURA MT500 FULL FACE

Cena: 985 zł

 

 

 

Nowy kask Endura Full Face jest nie tylko wyjątkowo lekki (640 g), ale dzięki wstawkom Koroyd w kształcie wafla równie bezpieczny i dobrze wentylowany. Mimo niskiej wagi kask ma certyfikację zjazdową.

 

LEATT DBX 3.0 ALL-MOUNTAIN V19.1

Cena: 679 zł

Kask DBX 3.0 All Mountain V19.1 wykorzystuje technologie 360° Turbin, która ma na celu zminimalizować skutki uderzenia. 360° Turbin to małe okrągłe elementy w kształcie "turbiny" wykonane ze specjalnego materiału, który według firmy o 40% redukuje siły rotacyjne powstałe przy upadku wewnątrz skorupy oraz o 30% zmniejsza ryzyko urazu głowy.

 

CASCO MTBE

Cena: 1290 zł

 

kask Casco

 

Nowy MTBE ma być wygodny jak poduszka, tak przynajmniej obiecuje Casco. Duże otwory wentylacyjne oraz siatka wewnątrz kasku zadbają o wydajną cyrkulację powietrza wokół głowy. Dzięki dużemu udziałowi włókna węglowego waga wynosi tylko 685 g.

 

FOX DROPFRAME

Cena: 645 zł

 

 

Nowy Dropframe imituje styl starych kasków motocrossowych. A przy tym został wyposażony w nowoczesne dodatki w postaci magnetycznego zapięcia, antybakteryjnej wyściółki, a do tego autorski system Foxa M.O.R.E oferujący większą ochronę szczęki, uszu i potylicy.

 

 

CRATONI C-MANIAC 2.0

Cena: 641 zł

 

 

Jak wiadomo, prędkości podczas wyścigów enduro są często zawrotne. Właśnie w takich warunkach nowy Maniac zapewni właściwą ochronę. Aby poprawić cyrkulację powietrza na męczących podjazdach, można odpiąć szczękę kasku.

 

URGE GRINGO

Cena: 641 zł

 

 

Ważący 790 g Gringo chroni nie tylko głowę, ale także środowisko naturalne. Ten kask enduro ma zdejmowaną szczękę i w 80 procentach został wykonany z surowców wtórnych!

 

POC TECTAL RACE SPIN NFC

Cena: b.d.

 

Kask POC

 

Kask, który się komunikuje? Nie inaczej. Chip w kasku Tectal Race w razie wypadku przekaże służbom ratunkowym ważne informacje o grupie krwi, przebytych chorobach czy alergiach. Wystarczy przyłożyć do kasku telefon z technologią NFC (Near Field Communication). Internet nie jest potrzebny. Dodatkowo reflektor Recco ułatwi odnalezienie rowerzysty w terenie.

 

 

MIPS (multi directional impact protection system)

 

MIPS

 

Wymyślony w 2010 roku przez dwóch szwedzkich naukowców pierwszy system, który ma znacząco łagodzić siły rotacyjne poprzez dodatkową warstwę w skorupie kasku. W przypadku uderzenia żółta wkładka ma się przesunąć w zakresie 15 mm i efektywniej zapobiegać obrażeniom czaszki. Wielu znaczących producentów stosuje obecnie ten system w swoich kaskach, np. Giro w nowym modelu Tyrant (659,90 zł)

 

BONTRAGER WAVECEL

 

 

Bontrager obrał całkowicie nową drogę, prezentując specjalny materiał Wavecel, który ma nie tylko zmniejszać siły rotacyjne, ale również do 48 razy skuteczniej (niż powszechna pianka EPS) zapobiegać typowemu dla wypadków rowerowych wstrząsowi mózgu. System został zintegrowany ze skorupą kasku. Znajdziemy go między innymi w nowym modelu Blaze.

 

100% ALTEC

 

 

 

Pierwszy w ofercie marki 100% otwarty kask wykorzystujący całkowicie nową technologię SMARTSHOCK‑ROTATIONAL‑SYSTEM. W modelu Altec małe elastomery dbają o to, aby umieszczona wewnątrz warstwa mogła się przemieszczać niezależnie od skorupy kasku. W chwili uderzenia elastomery kompresują się, dzięki czemu Altec może pochłonąć znacząco więcej energii niż tradycyjny kask MTB.

 

To jeszcze nie koniec! W dalszej części cyklu nowości przedstawimy wam nowe produkty z kategorii kół, obuwia oraz całej gamy akcesoriów jakie producenci przygotowali na sezon 2020.

 

Przeczytaj również:

 

Druga młodosć sportowca - motywacja głupcze!

Kocioł Bimbru 2-3 maja 2020 - Zaproszenie od organizatorów

Imprezy: Mouflon Tracks - Nowa Polska etapówka

Komentarze do artykułu