Mantecon i Wawak na podium podczas inauguracji sezonu!

Zawodnicy Kross Racing Team mają za sobą etapowy 4 Stage MTB Race Lanzarote, który w Europie stanowi nieformalny początek sezonu. Sergio Mantecon w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Bartek Wawak!Ostatni etap rywalizacji był bardzo udany dla reprezentantów polskiej drużyny. Mantecon finiszował na 3. miejscu, a tuż przed nim znalazł się Wawak. W klasyfikacji generalnej pewnie triumfował Włoch Luca Braidot, który okazał się bezkonkurencyjny na trzech wcześniejszych etapach.

 

 

 

 

 

Mantecon i Wawak - Kross Racing Team 

 

Uważam ten wyścig za bardzo dobre rozpoczęcie sezonu. Zawodnicy prezentowali ofensywną jazdę, starając się na trzecim etapie odrobić możliwie najszybciej straty do lidera. Cieszy szczególnie etapowe zwycięstwo Bartka Wawaka. Solidną formę zaprezentował również Sergio, który konsekwentnie piął się w górę klasyfikacji generalnej. To dopiero początek sezonu, ale jesteśmy pełni optymizmu przed kolejnymi startami – powiedział Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

 

Przed zawodnikami Kross Racing Team niemal dwa tygodnie przerwy. 9 lutego rozpoczną rywalizację w wyścigu pierwszej kategorii na greckiej wyspie Salamina.

 

***

Kross Racing Team na trasach rowerowych jest obecny od ponad dekady. Skład zespołu tworzy elita światowego kolarstwa górskiego na czele z dwukrotną medalistką olimpijską, Mają Włoszczowską. Menedżerem teamu jest Kornel Osicki.

 

Więcej informacji:

http://www.kross.pl/

http://www.krossracingteam.pl/

Komentarze do artykułu