Home Nowości Patent na czujnik bezprzewodowy Campagnolo – koniec manetek?

Patent na czujnik bezprzewodowy Campagnolo – koniec manetek?

0
133

 

Ostatnie zgłoszenie patentowe Campagnolo jest interesujące – „ręczna jednostka sterująca, do sterowania elementem wyposażenia roweru, ktora ma źródło zasilania i czujnik zasilany przez źródło zasilania”. Według dokumentu „Czujnik wykrywa cele, które są fizycznie różne i oddzielone od jednostki sterującej i nie połączone elektrycznie z jednostką sterującą za pomocą przewodu. Jednostka sterująca generuje i wydaje polecenie elektryczne w odpowiedzi na zmianę stanu czujnika spowodowaną wejściem czujnika w zakres wykrywania czujnika i / lub w odpowiedzi na wyjście z zakresu wykrywania czujnika. ” Czyli pstrykamy palcami i zmieniamy bieg!

 

 

Campagnolo również myśli naprzód, w jednym z przykładów wykorzystania wynalazku wykorzystującym wiele czujników do wielu poleceń (tj. zmiana w górę i w dół – a może wiele zmian jednocześnie).

 

 

Czujniki zbliżeniowe można również umieszczać na samym rowerze w różnych miejscach, uruchamiając zmiany biegów lub inne działania. Nie ma jeszcze słowa, czy i kiedy to trafi na rynek, ale z pewnością jest to koncepcja pobudzająca do myślenia.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »