Wujek dobra rada – Pierwszy „prawdziwy” rower 20 cali

Gdy kondycji wystarcza na krótkie wycieczki, nadchodzi czas na bardziej wymagający osprzęt - przerzutki i hamulce obręczowe. Lekkie tarczówki również można wziąć pod uwagę. Korby dopasowane do wzrostu pozwalają na niskie umieszczenie środka suportu, a w efekcie większy przekrok i lepsze zachowanie w terenie.Commençal Clash 20

 

Rowery dla dzieci - commencal_clash_20

 

7735 zł/hamulce tarczowe/130 mm skoku z przodu i z tyłu/od wzrostu 115 cm
horizonbikes.com

Wasze dziecko szaleje już na ścieżkach koło domu? Czas na jednego z najmniejszych fulli na rynku. Commençal Clash 20 pasuje od wzrostu 115 cm i będzie perfekcyjnym wsparciem pierwszych wypadów do bike parku. Pełne 130 cm skoku z przodu i z tyłu pozwalają potomstwu dosłownie szybować po trasach. Widelec Ride Alpha został skonstruowany specjalnie do dziecięcych rowerów z Andory. Rama jest przygotowana do użytku ze sztycą teleskopową i przyjmuje opony o szerokości do 2,6 cala.

 

Romet Rambler Kid1 20

 

Rowery dla dzieci - Romet

 

799 zł/10 kg/Shimano Revoshift z manetką obrotową/aluminiowa rama/6–9 lat
romet.pl

Jaskrawoczerwony Romet to bardziej rower uniwersalny niż czysty góral, ale ze względu na niska ramę i obecność 6 biegów pozwala na pierwsze wypady w teren. Biegi można intuicyjnie zmieniać za pomocą obrotowej manetki, osłona łańcucha zapobiega wciągnięciu nogawek spodni. Klasyczny mostek pozwala na regulację wysokości kierownicy. Warto zwrócić uwagę na możliwości tuningowe! Polecamy inwestycję w lekkie opony w teren (koszt 80 zł).

 

Spawn Cycles Yama Jama

 

Rowery dla dzieci - spawn_yama_jama_20

 

16015 zł/karbonowy widelec o skoku 80 mm/Sram GX 1x10/ hamulce tarczowe Tektro/minimalna długość nóg 48 cm
spawncycles.com

Koledzy z Kolumbii Brytyjskiej wiedzą, jak postawić na kołach prawdziwego ścieżkowca. Z przodu Yama Jama tkwi miniaturowy widelec ze skokiem 80 mm i karbonowymi goleniami. Przyczepne opony 2,2 cala zapewniają wystarczającą trakcję, a hydrauliczne hamulce Tektro zatrzymanie juniora na końcu trasy. Kanadyjczycy mają również w ofercie fulla na kołach 20 cali.

 

Pyro Twenty Small

 

Rowery dla dzieci - pyro_twenty-small

 

2129 zł/7,5 kg/hamulce typu V Tektro/napęd Shimano Altus 8 biegów/minimalna długość nóg 47 cm
pyrobikes.de

Pyro stosuje w swoich ramach zasady budowy zapożyczone z twentyninerów, dzięki czemu młodzież wcześnie może korzystać z możliwości przetaczania się przez przeszkody. Z napędem z 8 biegami, oponami Mow Joe i hamulcami typu V Twenty jest idealnie wyposażony na pierwsze wypady w teren. Oferta Pyro obejmuje modele na kołach od 16 do 27,5 cala z amortyzatorem. Firmowe korby, koła i komponenty napędu są specjalnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

 

Mona & Co Bazi 18/20

 

Rowery dla dzieci - BAZI_MONA_CO_1_HR

 

8,9 kg/koła 20 cali/napęd Shimano Tourney 7 biegów/sztywny widelec/minimalna długość nóg 53 cm
mona-and-co.com

Bazi to rower dla małych spryciarzy, tak przynajmniej mówią jego konstruktorzy. Lekką stalową ramę można wyposażyć w koła 18 lub 20 cali i ma pasować od ok. 4 do 8 lat. Z przerzutkami lub bez, tarczówki albo hamulce V, wszystko to rzecz gustu i zastosowania. Duży rozstaw kół w kombinacji z płaskim kątem widelca i niskim środkiem suportu mają zapewniać stabilność i bezpieczeństwo, a stalowa rama w terenie pochłaniać wstrząsy.

 

Scool FaXe Race 20" 7-S

 

Rowery dla dzieci - scool_faxe_race_20__7-s

 

1629 zł/11,5 kg/Shimano Nexus 7 biegów/mechaniczne hamulce tarczowe/opony Plus 2,8 cala
scool.de

Tłuste ogumienie Plus FaXe robi wielkie wrażenie nie tylko podczas jazdy po placu zabaw, także w trudniejszym terenie łagodzi drgania i tłumi nierówności. Siedem biegów zmienia się błyskawicznie obrotowym gripem, a mechaniczne tarczówki pozwalają zatrzymać rower, jeśli użytkownik zbytnio się rozpędzi. Dzięki nisko poprowadzonej rurze górnej także w trudnych sytuacjach łatwo jest ewakuować się z roweru.

 

Eightshot X-Coady 20

 

Rowery dla dzieci - eightshot_x-coady_20

 

1285 zł/8,9 kg/napęd Shimano Tourney 7 biegów/sztywny wi- delec/długość nóg od 53 cm
eightshot.de

Nowa marka Puky’ego (słynnego producenta rowerków dla dzieci) – Eightshot – to specjalna oferta dla młodzieży w segmencie MTB. Obejmuje rowery na kołach od 20 do 27,5 cala. X-Coady 20 ze sztywnym widelcem i hamulcami V waży poniżej 9 kilogramów. Bezpieczeństwo w terenie jest przy tym ważniejsze dla producenta niż jak najniższa waga. Dzięki niskiemu środkowi suportu i korbom o długości dobranej do wzrostu zsiadanie z roweru ma być zawsze łatwe.

 

Orbea MX 20 Team

 

Rowery dla dzieci - eightshot_x-coady_20

 

1699 zł/8,9 kg/napęd Shimano Altus 8 biegów/hamulce typu V/opony 2,1 Kenda, od wzrostu 115 cm
orbea.com

 

Baskowie wysoko trzymają sztandar z napisem „Race”. Na modelu MX 20 Team mogą rozpocząć karierę mali zawodnicy. Mostek o długości 70 mm wymusza sportową pozycję na rowerze, sztywny widelec i hamulce V obniżają wagę. W razie potrzeby rower można jednak przerobić też na tarczówki. Dodatkowo w ofercie jest model z amortyzatorem, ale ten niepotrzebnie utrudnia młodzieży sprint do mety.

 

Scott Scale 20 Rigid Fork

 

Rowery dla dzieci - eightshot_x-coady_20

 

1229 zł/9,4 kg/napęd Shimano z 7 przełożeniami/sztywny widelec/6–9 lat/
scott.pl

Scott ma bogatą ofertę modeli dla dzieci, od uniwersalnych po sportowe. Te ostatnie, dla większych dzieci i młodzieży, kryją się pod nazwą Future Pro. Samych dziecięcych jest 6 do wyboru, wśród nich prezentowany przez nas. Dzięki sztywnemu widelcowi i hamulcom typu V pozostaje w akceptowalnych granicach wagowych, jazdę ułatwia nowoczesna geometria z płaskim kątem widelca i dużym rozstawem kół. Bliźniacza wersja dla dziewczynek ma jeszcze niższą ramę.

 

Przeczytaj również:

Rowery dla dzieci - zabawka?

Wujek dobra rada - rowery dla dzieci

 

Komentarze do artykułu