Trek Fuel EX - As wszystkich tras

Wujek dobra rada – Pełnym gazem w terenie – 24 cale

Lekki ścigant, komfortowy ścieżkowiec, a może pierwszy full do zjeżdżania w bike parku? Powoli krystalizują się upodobania młodzieży. Do każdego życzenia znajdzie się dopasowany model na kołach 24 cale. Full sprawdzi się dopiero wtedy, gdy zjazdy stanowią około 60% tras.Earlyrider Trail 24

 

Rower dla dzieci - earlyrider_t24

 

4400 zł/11,1 kg/napęd Sram GX 11 biegów/100 mm skoku/minimalna długość nóg 63 cm
earlyrider.com

Tata rzuca zazdrosnym okiem na pociechę, gdy na pięknie polerowanym rowerze wchodzi w zakręt. Widelec Spinner 300 został specjalnie zaprojektowany dla lekkich użytkowników i zapewnia kontrolę na szlaku. Szeroka kierownica, przyczepne opony Maxxisa i mocne hamulce. Trail 24 nie tylko wygląda jak prawdziwy rower górski, to idealne narzędzie dla małych fanów ścieżek.

 

Islabikes Creig 24

 

Rower dla dzieci - Islabikes_Creig-24

 

3994 zł/10,56 kg/napęd Sram GX 11 biegów/60 mm skoku/ minimalna długość nóg 58 cm
islabikes.de

Brytyjczycy w 2006 roku byli jedną z pierwszych firm, która „szyła” rowery dla dzieci niczym na zamówienie. Stworzono nie tylko specjalne kierownice, wąskie chwyty i korby dla dzieci, ale i geometrie, które tak wcześnie, jak to możliwe, dało się zestawiać z dużymi kołami. Creig 24 to ostatni stopień ewolucji, oferuje komfort i bezpieczeństwo w terenie i jest wyposażony w komponenty napędu i hamulce wysokiej jakości.

 

Kaniabikes Twentyfour

 

Rower dla dzieci - kaniabikes_twentyfour-01

 

2429 zł/8,6 kg/napęd 8 biegów/ aluminiowy widelec/mini- malna długość nóg 64 cm
kaniabikes.com

W standardowym wyposażeniu, kompletnie przerobiony Twentyfour waży 8,6 kilograma. Tym samym możliwe są na nim nawet dłuższe wypady. Kania jest przygotowany na pierwsze wypady na szlaki, w razie potrzeby może być wyposażony w tarczówki i opony o szerokości 2,0 cali. Może też zmutować w drugim kierunku, po wyposażeniu w bagażnik i błotniki może być rowerem na dojazdy do szkoły.

 

Unibike Raptor

Rower dla dzieci - Unibike

 

1199 zł/11,5 kg/napęd Shimano 3x7 z manetkami obrotowy- mi/50 mm skoku/minimalna długość nóg 55 cm
unibike.pl

Prosty model Unibike ma zgrabną aluminiową ramę i widelec, który odpowiednio ustawiony (możliwość popisania się dla taty!) pomaga tłumić drgania. Napęd obsługiwany jest manetkami obrotowymi, za zatrzymanie odpowiadają hamulce typu V. Uniwersalne opony pozwalają na pierwsze wypady w teren.

 

 

NS Bikes Nerd Jr 24

Rower dla dzieci - NS

 

6499 zł/13 kg/napęd Shimano Deore 10 b/120 mm skoku przód i tył/od około 115 cm wzrostu
7anna.pl

Rama Nerda Juniora jest fantastycznie przystosowana do zmiany z kół 24 na 26 cali, a tym samym rower może rosnąć wraz z użytkownikiem. Jak przystało na firmę specjalizującą się w sprzęcie do ostrej jazdy, zadbano o wytrzymałość komponentów, waga jest mniej istotna. Napęd i hamulce wysokiej jakości uprzyjemnią obsługę.

 

MTB Cycletech Speedster Pro 24”

 

Rower dla dzieci - MTB-Cycletech_34_Speedster_Pro_MX6

 

3419 zł/10,7 kg/napęd Sram 9 biegów/skok widelca 60 mm
mtbcycletech.com

Firma ze Szwajcarii istnieje już od 25 lat, praktycznie tyle samo oferuje dziecięce rowery. Ich całe doświadczenie zawarto teraz w Speedsterze Pro. Z prostą kierownicą i oponą Rocket Ron stworzony jest do szybkiej jazdy w terenie. Szczupłe chwyty, lekkie pedały z tworzywa i widelec powietrzny RST ze skokiem 60 mm sprawiają, że czerwona strzała tęskni za trasami wyścigów.

 

Frog MTB 62

Rower dla dzieci - frog_mtb_62

 

3053 zł/11,3 kg/napęd Shimano 9 biegów/sztywny widelec/ minimalna długość nóg 62 cm
frogbikes.de

Na MTB 62 potomstwo, niczym żabka, pomyka w terenie. We współpracy ze specjalistami od sportu z uniwersytetu Brunel Frog stworzył rower, który ma być optymalnie dopasowany do dziecięcej anatomii. Z amortyzacją powietrzną, hydraulicznymi tarczówkami i oponami Kendy wypady w teren staną się zabawą. I tylko waga mogłaby być trochę niższa.

 

Federleicht 24er-Disc MTB

 

Rower dla dzieci - Federleicht-24er-Disc-MTB

 

11954 zł/6,6 kg/napęd Shimano XT 10 b./hamulce Magura MT4/ od ok. 110 cm wzrostu
federleicht-bike.at

U austriackich specjalistów nazwa (Federleicht – jak piórko) to program. Hardtail na kołach 24 cale waży tylko 6,6 kilograma. Firma sięga przy tym po specjalne środki – karbonowy widelec Ritcheya, karbonowe siodło i koła, specjalne, tuningowane korby własnej marki. Kompaktowa geometria z niskim środkiem suportu podąża śladami twentyninerów. Zgrabna rama spawana jest w Europie. To idealny sprzęt dla małych fanów ścigania i opętanych tuningiem ojców.

 

Kross Level JR Team

 

Rower dla dzieci - Kross

 

2499 zł/12,7 kg/napęd Shimano Deore 3x9/hamulce Shimano Altus/skok widelca 100 mm, wzrost 135–160 cm
kross.pl

 

Rośnie młody fan Mai Włoszczowskiej? To z myślą o przyszłych zawodnikach stworzono model, który dostępny jest w dwóch wariantach: w rozmiarze S na kołach 24 i w M na 26 cali. Nie zabrakło i charakterystycznej barwy oraz sportowej geometrii. Z przodu za tłumienie drgań odpowiada widelec SR Suntoura o skoku 100 mm.

 

Przeczytaj również:

 

Wujek Dobra rada - pierwszy prawdziwy rower - 20 cali

Rowery dla dzieci - zabawka?

Wujek dobra rada - rowery dla dzieci

 

Komentarze do artykułu