UCI Marathon Series i czwarta edycja Bike Maratonu 2019

Kolarski Weekend, łączący kolejną edycję Bike Maratonu i wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, zapowiada się bardzo atrakcyjnie. 1 i 2 czerwca zaplanujcie wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej!1 czerwca ściganie na trasie XC w Parku Paulinum, a dzień później Bike Maraton. W tym roku (o czym stale przypominamy, bo to nowość i wciąż jeszcze jesteśmy w pierwszej części sezonu) mamy w cyklu aż cztery dystanse na każdej edycji oraz osobne starty dla poszczególnych grup zawodników. 

 

Czwarta edycja Bike Maratonu 2019 

 

Oferta Bike Maratonu stale się więc powiększa i organizatorzy wciąż wyciągają dłoń do początkujących kolarzy, kusząc ich krótkimi dystansami i brakiem większych trudności podczas wyścigu. Ta oferta jest w Jeleniej Górze nad wyraz aktualna, wystarczy spojrzeć na mapę i profil najkrótszego dystansu.

Na przeciwległym biegunie oczywiście czeka atrakcyjna propozycja dla tych, którzy zamiast serca mają korbę, a zamiast krwi dobrze naoliwiony łańcuch. Akurat dla nich maraton UCI w Jeleniej to wymarzona okazja, by się dobrze sponiewierać, nie mówiąc już o zawodnikach polskiej elity i kategorii BM PRO,  którzy będą walczyć w Jeleniej z czołowymi maratończykami z zagranicy.

 

 

 

 

Jak zwykle w Jeleniej Górze czeka was w niedzielę imponujący i widowiskowy start z Placu Ratuszowego. Meta usytuowana będzie w Parku Paulinum, który nie pozwoli raczej na oddech na koniec wyścigu, bo po podkarkonoskich skałach i kamienistych ścieżkach czeka końcówka na trasie sobotniego XC.

Biuro zawodów w Parku Paulinum, ale start na Placu Ratuszowym (1,5 km jazdy z Paulinum), o tym nie można zapomnieć!

Trzeba też pamiętać o kolejnych godzinach startów, bo różnią się nieco względem pozostałych edycji BM.

 

 10:30 – start GIGA, GIGA PRO i UCI

 11:00 – start MEGA i CLASSIC

 11:10 – start FUN

 

Trasa dystansu GIGA, na którym w Jeleniej Górze odbędzie się wyścig UCI, liczy sobie 78 km i ma 2400 m przewyższeń. Największe trudności czekają w połowie wyścigu. Znów pojedziemy w Rudawy Janowickie, pełne granitowych turni, stromych wąwozów i wyślizganych korzeni.

MEGA tym razem to 53 km, CLASSIC 32, a FUN 18 km. Na najkrótszym dystansie trudności technicznych nie będzie – przewyższenie to tylko 300 m – będą szutry, las i bufet na 9. km.

W Parku Paulinum czekać będzie strefa expo, odbędą się wyścigi dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton, a zawodnicy kończyć tu będą swoją przygodę z jeleniogórską edycją Bike Maratonu.

 

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę w Parku Paulinum w godz. 16:00 – 21:00. W niedzielę biuro czynne jest od 8:00.

 

Zanim jednak rozpoczniemy Bike Maraton UCI Marathon Series, sobota upłynie pod znakiem wyścigów XC. Zawody Mai Włoszczowskiej co roku przyciągają do Jeleniej Góry absolutny top światowego MTB. W tym roku w wyścigu pojadą m.in. Ondrej Cink, Sergio Mantecon i Anne Tauber. W rankingu UCI zawody mają rangę HC, są więc najbardziej prestiżowym wyścigiem XC w Polsce, a Bike Maraton i jego klasa Marathon Series jest godnym partnerem tej imprezy. W tym roku mamy też w Jeleniej Junior Series i kolejną edycję Pucharu Polski. Pierwsze, juniorskie starty w sobotę już o 9:00 rano. Elita kobiet wyjedzie na trasę o 14:00, a seniorzy będą się ścigać o 16:00. 

 

Komentarze do artykułu