Test ścieżkowców – INTENSE PRIMER EXPERT

Ostatnim modelem w naszym przeglądzie ścieżkowców na diecie jest rower Intense Primer Expert, który z racji swojej ceny jest w naszym teście modelem wzorcowym. 

INTENSE PRIMER EXPERT

 

 Założyciel Intensa Jeff Stieber sprzedał swoją kolekcję gitar, by utrzymać amerykańską markę przy życiu. Przejście zaś ze sprzedaży w sieci sklepów na bezpośrednią ma przywrócić marce blask. Byliśmy zaskoczeni, jak szybko nastąpiło dostarczenie roweru z USA do Europy. Już w siedem dni po naszym zamówieniu kurier zapukał do drzwi redakcji. W teście Primer funkcjonuje jako najdroższy, wzorcowy model. Przekraczając 20 000 złotych, przeskoczył nasz założony limit cenowy. Nie jest za to zdecydowanie lepiej wyposażony. Koła, zawieszenie i napęd odpowiadają mniej więcej temu, co gdzie indziej dostaniemy za mniej pieniędzy. Na pierwszych metrach podjazdu można było zauważyć neutralne zachowanie zawieszenia. W połączeniu z dobrą wagą całkowitą 13,4 kilograma i lekkimi kołami Primer wspina się bardzo dobrze. Duża wartość Stack i podniesiona kierownica sprawiają, że pozycja jest komfortowa.

 

Intense Primer Expert

Za sprawą misek sterów, które nie są zintegrowane, rura sterowa jest wysoka. Pozycja za kierownicą przyjemna.

 

Podobnie jak w Bergamoncie tu także tanie opony Maxxisa nie grzeszyły przyczepnością. Za sprawą wysokiego przodu trzeba świadomie dociskać przednie koło, by nie wypaść z zakrętu. W jakiś sposób ma się wrażenie, że nie siedzi się na nim jak na typowym twentyninerze. Udaje się za to Intense'owi osiągnąć dobry kompromis między stabilnością i zwrotnością. Krótki mostek zapewnia bezpośrednie prowadzenie. Zjazd cieszy, także większe skoki są możliwe. Tył można skrócić do 115 mm, co z naszego punktu widzenia nie ma jednak specjalnego sensu.

 

Intense Primer Expert

Za pomocą mocowania tłumika można ograniczyć skok z tyłu do 115 mm.

 

Podsumowanie

 

Mimo wyższej ceny Intense szczególnie nie różni się od konkurencji. Także na ścieżkach Primer nie rzuca się w oczy. Trudno mieć mu coś do zarzucenia zarówno pod górę, jak i w dół. Primer to udany rower uniwersalny z komfortową pozycją i o zwrotnym prowadzeniu. Obecnie dostępny tylko w sprzedaży bezpośredniej.

 

Intense Primer ExpertIntense Primer Expert

 

Dowiedz się więcej na: www.intensecycles.com

 

Przeczytaj również:

 

Kocioł Bimbru 2019 już za miesiąc

Trek Enduro MTB Series Rabka-Zdrój 2019

 

Przeczytaj cały test ścieżkowców:

 

Szczęśliwy powrót - test ścieżkowców na diecie

 

 

 

Komentarze do artykułu