Hardtaile i Fulle do ścigania – Giant Anthem Advanced Pro 1

Giant Anthem Advanced Pro 1 plasuje się wysoko na liście życzeń niejednego zawodnika amatora. W naszym teście również nie pozostawał z tyłu stawki. Sportowa pozycja i progresywne zawieszenie czynią z niego solidnego kandydata na "złoty środek" do ścigania.GIANT ANTHEM ADVANCED PRO 1

 

Także Anthema testowaliśmy już w topowej wersji za 39 999 zł, tym razem model jest niemal dwa razy tańszy. W związku z tym, że karbonowa rama jest identyczna, wyższa waga, wynosząca 740 gramów, nie robi specjalnej różnicy. W porównaniu z konkurencją ma bardzo sportową pozycję. Mostek o długości 80 mm i bardzo niski przód wyciągają prowadzącego w pozycji do ataku. Kto lubi wygodniej, powinien sięgnąć po krótszy mostek albo mniejszą ramę, ponieważ rura górna mało opada i tym samym oferuje niewielki przekrok. Na szlaku rower chętnie przyspiesza. „Zawieszenie jest świetne, spokojne, stabilne i oferuje bardzo dobrą przyczepność” – tak brzmiało podsumowanie.

 

Giant Anthem Advanced Pro

Zintegrowana blokada siodła zostawia nieładne ślady na karbonowej sztycy.

 

W Giancie uzyskano najlepszy kompromis czułości i przyspieszania, także przy otwartym tłumiku. Dzięki wystarczającej progresji twarde lądowania tył znosi bez problemu. Z kątem widelca 69,2 stopnia Anthem ma klasyczną geometrię i tak jak Canyon jest raczej stromy. Szeroka kierownica mimo wszystko zapewnia dobrą kontrolę, przy czym 780 mm, uwzględniając zastosowanie, to niemal zbyt wiele dobrego. Tylne widełki są stosunkowo długie, dzięki czemu Giant dobrze się wspina. Miło, że w cenie 20 999 zł dostajemy już karbonowe koła, choć te ważą minimalnie więcej niż lekkie zestawy w BMC czy Canyonie. Blokada sztycy jest co prawda zgrabnie zintegrowana, ale pozostawia mało ładne ślady na karbonie. Także w kategorii jakości lakieru zmarnowano kilka cennych punktów.

 

Giant Anthem Advanced Pro

Wcześniejsze siodła miały tyły niczym ogon jaskółki, można było na nich zawisnąć, nowe nadal mają twarde kanty.

 

Podsumowanie

 

Anthem, tak jak do tej pory, zalicza się do najlepszych rowerów do ścigania na rynku. Podobać się może przede wszystkim zawieszenie Maestro. W związku z tym, że rower jest naprawdę duży, przed zakupem trzeba koniecznie się do niego przymierzyć.

 

Giant Anthem Advanced ProGiant Anthem Advanced Pro

 

Dowiedz się więcej na www.giant-bicycle.com

 

Przeczytaj również:

 

Mobilne centrum testowe Merida

Przelotem prze Bike Expo 2019

 

Hardtaile i fulle do ścigania:

 

 

Komentarze do artykułu