ENDURO HIGH-END: TREK REMEDY 9.9

W ostatniej odsłonie, przed opublikowaniem podsumowującego wyniku testów, prezentujemy model Remedy 8 ze stajni Treka.TREK

 

Trek to mistrz maskowania. Poza złotą Kashimą na widelcu Foxa rower ukrywa czarny lakier. A jednocześnie może błyszczeć, bo pod górę należy do najmocniejszych rowerów w teście. Zawieszenie Reaktiv pozostaje czułe także wtedy, gdy łańcuch jest naprężony, bez zbytniego pompowania. Nie jest potrzebna platforma na podjazdach. Krótka rura sterowa umożliwia pozycję z siodłem powyżej kierownicy. Choć wymiary Reach i długość rury górnej nie należą do największych, pozycja mimo wszystko pozostaje lekko sportowa. Na stromych podjazdach przednie koło lepi się do podłoża. Niestety, ciężkie opony upośledzają trochę przyspieszanie. Mimo karbonu koła rozkręcają się najsłabiej wśród innych 27,5 cala. Trek na podjazdach i tak może się jednak podobać. Ale wyścigi enduro wygrywa się w dół. Jak wypadł Remedy na naszej trasie testowej? Na sekcjach flow czuł się świetnie.

 

Trek Remedy 99 High-End Enduro

Podobnie jak w rowerze Scotta, GT i Santy także w Treku można minimalnie zmieniać geometrię za pomocą Flipchipa, zwanego u Treka Mino Linkiem.

 

Podobnie jak Santa Cruz zachęca do spontanicznych skoków i zgrabnie wchodzi w zakręty, a zawieszenie pracuje komfortowo. Gdy jednak w dolnej części trasy pojawiły się konkretne przeszkody, Remedy dotarł do granic swoich możliwości. Tył o skoku 146 mm (tyle zmierzyliśmy) nie do końca harmonizuje z przodem. Podczas gdy widelec Foxa dobrze utrzymuje skok i nie osiada, tłumik przelatuje przez niego. Jeżdżący szybko mogą tym samym łatwo doprowadzić go do granic możliwości. Także bieżnik opon 2,6 cala mógłby być trochę większy. Za to nowe hamulce XT Trail hamują odpowiednio, w przeciwieństwie do wersji z dwoma tłoczkami nie stwierdziliśmy tu wędrowania punktu rozpoczęcia hamowania.

 

Trek Remedy 99 High-End Enduro

Stery Knock Block mają zintegrowany ogranicznik ruchu kierownicy i zapobiegają uszkodzeniu ramy przez manetki albo koronę widelca w razie upadku.

 

PODSUMOWANIE

 

Z niższą wagą i trochę mniejszym skokiem Trek Remedy rządzi w kategorii all mountain! Na podjazdach, dzięki neutralnie pracującemu zawieszeniu, należy do najlepszych rowerów. Na zjazdach skłania do zabawy, ale w trudnym terenie brakuje mu trochę pewności prowadzenia.

 

Dowiedz się więcej na www.trekbikes.com

 

Pozostałe rowery z serii Enduro High-End:

 

 

Przeczytaj również:

 

Pierwsza jazda SRAM G2: Nowe hamulce tarczowe Amerykanów

 

Komentarze do artykułu