ENDURO HIGH-END: SANTA CRUZ BRONSON CC RESERVE

Kolejna odsłona enduro maszyny z naszego testu rowerów z najwyższej półki w tej kategorii. Tym razem prezentujemy model Bronson CC Reserve ze stajni Santa Cruz.BRONSON

 

Trend jest wyraźnie zauważalny, coraz więcej producentów i przede wszystkim zawodników stawia na koła 29 cali. Nasza grupa testowa pokazuje jednak, że rozmiar kół 27,5 cala nie został skazany na wymarcie. Na szczęście, bo Bronson wzbogaca zabawowym charakterem też nasz test. Z kołami 27,5 cala rower lekko wchodzi w zakręty i nawet na niewielkich progach zachęca do odrywania się od ziemi. Przy tym jego zabawowy charakter nie sprowadza się tylko do kół, ale i do ich niskiej wagi. Jeśli jednak chodzi o najlepsze czasy na zjazdach, Scott wysuwa się na czoło. Tu nie jest w stanie nic zmienić nawet dobrze działające zawieszenie VPP. Nie oznacza to, że zjazdy przekraczają możliwości Bronsona, ale w walce z czasem Scott czuje się odrobinę pewniej i jeździ stabilniej. Zawodnicy znajdą w ofercie Santa Cruza Hightowera LT z podobnym skokiem, ale dużymi kołami 29 cali. Ci, którzy się nie ścigają, docenią na każdej przydomowej rundzie łatwość przyspieszania i zwrotność nowego Bronsona.

 

Santa Cruz Bronson

Santa Cruz montuje swoje własne karbonowe obręcze, które fabrycznie są bezdętkowe. Efekt? Bardzo lekki zestaw kół.


Na podjazdach brakuje niestety Bronsonowi platformy w tłumiku. Co prawda tył podczas pedałowania pozostaje stosunkowo spokojny, ale jeśli chce się go uspokoić, ma się do dyspozycji tylko blokadę. Wysoka główka sterowa sprawia, że rower jest komfortowy. W połączeniu z krótkimi widełkami tylnymi przednie koło łatwo się podnosi na podjazdach. Niezgrabny mostek i karbonowa, poza- grupowa korba Srama w najdroższym rowerze w teście wyglądają na trochę nie na miejscu.

 

Santa Cruz Bronson

Wkręcany środek suportu BSA można łatwo wymienić i nasmarować, w przeciwieństwie do często montowanych Pressfit.

 

PODSUMOWANIE

 

Santa Cruz dowodzi, że koła 27,5 cala także w sezonie 2019 mają rację bytu. Bronson to nie tylko najdroższy, ale i najlżejszy rower w naszym teście. Jego żywy charakter zaprasza do zabawy na każdym zakręcie. Rower daje czystą przyjemność z jazdy. Niska waga sprawia, że możliwe są i wyprawy z dużą liczbą metrów w pionie.

 

Santa Cruz Bronson Santa Cruz Bronson

 

Dowiedz się wiecej na: www.santacruzbicycles.com

 

Przeczytaj również:

 

Pozostałe rowery z serii Enduro High-End:

 

Komentarze do artykułu