ENDURO HIGH-END: BOLD CYCLES UNPLUGGED

Zanim przedstawimy wam wyniki naszego testu rowerów Enduro z najwyższej półki, przedstawiamy najpierw sylwetki testowanych maszyn. W teście znalazły się takie gwiazdy, jak prezentowany dziś Bold Cycles Unplugged, Scott Ransom czy Trek Remedy. Nie zabrakło również Focusa Sam, GT Force czy Santa Cruz Bronsona. Towarzystwo zatem doborowe, a i konkurencja duża. Jak wypadli? Dowiecie się w kolejnych odsłonach.BOLD CYCLES

 

Właściwej cechy charakterystycznej Bolda nie widać, bo jego tłumik ukryty jest w brzuchatym wnętrzu rury dolnej, co sprawia, że rower ma niepowtarzalny dizajn. Za pomocą dużego otworu w rurze dolnej łatwo jednak dotrzeć do tłumika i go wyregulować. Wskaźnik Sagu i „witryna” w ramie sprawiają, że ustawianie, mimo ukrycia, jest dziecinnie proste, a tłumik chroniony przed błotem. Kąt wyprzedzenia widelca można regulować za pomocą sterów Newmena. Wysokość środka suportu także jest regulowana dzięki Flipchipowi w zawiasie Horsta.

 

Enduro High-End Bold Cycles Unplugged

Tłumik chowa się w rurze podsiodłowej, mimo tego bez problemu można dotrzeć do wentyla i pokrętła tłumienia powrotu. Przykrycie na rurze dolnej jest ściągalne bez narzędzi. 

 

Bold ma możliwość przekształceń, ale bez względu na ustawienie jest duży. Rozstaw kół wynoszący 1297 mm i Reach o długości 505 mm sprawiają, że rower okazuje się zdecydowanie większy niż pozostali konkurenci (także w rozmiarze L). Mimo tego podczas pedałowania siedzi się wygodnie, a nie jak na imadle XC. Superpłaski kąt widelca, kąt podsiodłowy 77 stopni i krótki mostek sprawiają, że efektywna długość rury górnej kurczy się do normalnej. Tym samym pod górę można pedałować tak, jak zazwyczaj. Wysoka masa i trochę ociężałe przyspieszanie to wyniki stosunkowo niskiej ceny Bolda. Jeśli ktoś wyda 4000 zł więcej, podniesie go na poziom wagowy droższych konkurentów. Rama jest lekka. Na zjazdach rower bezpieczny. Człowiek szybko przyzwyczaja się do dużego rozstawu kół. Byliśmy zaskoczeni, jak dobrze na Boldzie pokonuje się ciasne zakręty. Ale jeśli szukacie roweru do zabawy, to nie ten adres. Fani trudnych tras będą jednak Bolda kochać. Tył pracuje mniej czule niż najlepsi konkurenci.

 

Enduro High-End Bold Cycles Unplugged

Dobrze pomyślane, ukryty tłumik można blokować obrotowym gripem Rockshoxa.

 

Podsumowanie

 

Bold zbudował rower jedyny w swoim rodzaju. Zarówno dizajnem, jak i geometrią, różni się od pozostałych. Działa bardzo dobrze. Sprytne detale, jak wskaźnik Sagu albo obrotowa manetka blokady Sag, pokazują, ile serca Szwajcarzy włożyli w Unplugged. Uwaga, duże rozmiary!

 

Enduro High-End Bold Cycles UnpluggedEnduro High-End Bold Cycles Unplugged

 

Dowiedz się więcej na: www.boldcycles.com

 

Przeczytaj również:

 

Nowości 2019 - Canyon Neuron CF

Sudety MTB Challenge

Project Cape Epic po trzech etapach

 

Komentarze do artykułu