Test seria: idealny rower w góry – NS BIKES SNABB 150 PLUS

Nasz testowy Snabb nie do końca odpowiada wersji seryjnej modelu, został bowiem zbudowany od podstaw, by testować różne części. Stąd i niższa waga egzemplarza. Teoretycznie jest to rower skonstruowany głównie z myślą o ściganiu, ale przyjemność z jazdy po trudnych szlakach to generalnie jego motto.Duże koła 29 cali, przyczepne opony, perfekcyjnie zestrojone zawieszenie i mocne hamulce (czterotłoczkowe XT) sprawiają, że z góry gra w swojej własnej lidze. Szybkie przeloty przez duże kamienie woli przy tym bardziej niż sekcje zakrętów, ale dzięki pracy ciałem nie ma i z tym problemów. 

 

NS Snab


Jednoczęściowy łącznik w zawieszeniu sprawia, że jest więcej miejsca na opony, a tył jest sztywny.

 

 

Test terenowy

 

Tył pracuje przyjemnie progresywnie i w ekstremalnych sytuacjach zawsze ma do dyspozycji rezerwy. Na zjazdach trudno na niego narzekać. Jednocześnie jednak zaskakuje na podjazdach, choć waga jest odczuwalna. Przełożeń nie brakuje, pozycja jest wygodna (testowana kierownica NS-a z wysokim wzniosem to już kwestia gustu). I choć to rower przeznaczony do zjeżdżania, śmiało dotrzymuje kroku wielu ścieżkowcom i all mountain. Długa rura górna i wartość Reach pozwalają niemal zapomnieć, że się siedzi na enduro, bo wartości przypominają te znane z wyścigowego Canyona. Zawieszenie jednak lekko pompuje podczas jazdy na siedząco, mocno, gdy stoi się w pedałach. Kto chce pedałować wydajnie pod górę, sięgnie po dzwignię platformy tłumika i uspokoi tył. Opony Maxxisa, mimo wyraznego bieżnika, toczą się bardzo dobrze.

 

Ns Snabb


Lyrik to jeden z nowych modeli widelców enduro, które działają bardzo dobrze. Test w tym numerze BIKE.

 

Podsumowanie

 

Co jest lepsze od dużego skoku? Więcej skoku! Snabb z ugięciem 150 mm z tyłu to potwierdza. Dobrze podjeżdża, a na zjazdach rewelacyjnie się prowadzi. Dobre zawieszenie i przyczepne opony dają nawet na bardzo trudnych trasach wystarczające rezerwy bezpieczeństwa. Jak dla nas to idealny rower na ambitne, trudne trasy w górach.

 

NS Snabb podsumowanie

 

NS Bikes geo

 

Dowiedz się więcej na www.ns-bikes.com

 

Przeczytaj również:

Jeden do wszystkiego - idealny rower górski

Test seria: idealny rower w góry - Kross Pure Trail

Test seria: idealny rower w góry - Canyon Lux CF SL 7.0 Race

Test seria: idealny rower w góry - Focus Jam C Pro 27 

 

Komentarze do artykułu