Bike Maraton Jelenia Góra 2018. UCI Marathon Series

Historyczny debiut Marathon Series w Polsce już dawno za nami - teraz czas po prostu na kolejny Bike Maraton ze znaczkiem UCI. A że ranga i klasa najwyższa z możliwych? Że jedyny polski maraton cały czas zajmuje swoje miejsce wśród najbardziej prestiżowych wyścigów w kalendarzu UCI? Można tylko się cieszyć i dalej pracować nad wartością marki "Bike Maraton".Bike Marton Jelenia Góra 2018

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra 2018. UCI Marathon Series 23 września 2018

 

Bike Maraton to oczywiście nie jedyna atrakcja nadchodzącego weekendu. W Jeleniej Górze odbędzie się kolejna edycja wyścigu XCO UCI HC Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Znów zjadą do Jeleniej największe sławy MTB, a część z nich powinna się też pojawić na starcie Bike Maratonu, jak choćby Bart Brentjens - pierwszy w historii mistrz olimpijski w kolarstwie górskim. Na liście startowej wciąż przybywa nazwisk, również wśród zawodników ścigających się w wyścigu UCI. Są goście z Japonii, Hiszpanii, Holandii, Czech, Niemiec, Białorusi, Węgier, Belgii, Ukrainy, Austrii i Estonii.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018 giga

 

 

 

Wyścig UCI zostanie rozegrany na głównym dystansie, GIGA (80 km, przewyższenie 2400 m), na którym standardowo ściga się polska czołówka w klasyfikacji Bike Maraton PRO.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018 giga

 

 

 

Dystans średni, MEGA, to tym razem 59 km z przewyższeniem ponad 1500 m.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018 mega

 

 

 

Dystans MINI funduje nam w Jeleniej Górze kolarską przejażdżkę o długości 31 km z przewyższeniem 600 m, choć ten dystans jest również areną zaciętej sportowej rywalizacji, zwłaszcza w młodszych kategoriach wiekowych.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018 mini

 

 

 

Trasa - jak zwykle w Jeleniej Górze - wymagająca i piękna. Tym razem - trochę nowych miejsc, ale oczywiście jej główny atut to Rudawy Janowickie. Tu wciąż jest sporo do odkrycia, a wyższy i bardziej znany sąsiad - Karkonosze, trochę splendoru wciąż Rudawom zabiera. Bike Maraton pokręci się więc w masywie Małej Ostrej i Skalnika, na obrzeżach Jeleniej Góry, Kowar, Gruszkowa i Czarnowa. Będzie wyjazd z Jeleniej Góry w stronę Karkonoszy, przejazd przez Łomnicę i powrót do mety w Parku Paulinum, gdzie dzień wcześniej będzie królować XC i kolejne wyścigi JG Trophy Maja Race.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018

 

 

 

Start niedzielnego Bike Maratonu i wyścigu UCI Marathon Series o godz. 11:00 na Placu Ratuszowym. Meta w Parku Paulinum.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018

 

 

 

W sobotę, 22 września, w Parku Paulinum pierwsze wyścigi juniorskie i młodzików startują o 9:30.

Elita kobiet (z udziałem Mai Włoszczowskiej) o 13:45, a mężczyźni o 15:45.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018

 

 

 

To nie koniec, bo organizatorzy ponownie zapraszają na Plac Ratuszowy w niedzielę, 23 września wieczorem . Po emocjach sportowych, czas na emocje muzyczne: o 19:30 wystąpi Grzegorz Hyży, a jego koncert poprzedzi występ Ani Karwan, która pojawi się na scenie o godz. 18:20. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

 

 

Bike Marton Jelenia Góra 2018

 

 

 

Więcej na:

Jelenia Góra Trophy maja Race

bikemaraton.com.pl

mtbjelenia.pl

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra 2018

Komentarze do artykułu