Jelenia Góra Trophy Maja Race i UCI Marathon Series

Tym razem znów we wrześniu, tym razem świeżo po Mistrzostwach Świata XC i XCM. Znów międzynarodowa śmietanka i czołówka MTB przyjedzie do Jeleniej Góry na dwie największe polskie imprezy kolarstwa górskiego. 22 września zapraszamy na najwyżej klasyfikowany polski wyścig XC - Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC), a dzień później na jedyny polski maraton MTB w klasie UCI Marathon Series - kolejną edycję Bike Maratonu. 

Jelenia Góra Trophy Maja Race

 

 

 

Obie imprezy gwarantują najwyższy poziom sportowy - na starcie polska czołówka i najlepsi zawodnicy ze świata, a obie imprezy wspólnie tworzą spójną kolarską całość, która na tych kilka dni robi z Jeleniej Góry prawdziwą stolicę MTB o międzynarodowym zasięgu. O zwykłych rowerzystach i kolarzach - kibicach też nie zapomniano. Tradycyjna Parada Rowerów ruszy z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze w sobotę 22 września o 11:30 aby dotrzeć do Parku Paulinum tuż przed finałowymi wyścigami XC.

 

 

 

Jelenia Góra Trophy Maja Race

 

 

 

Sobotni wyścig na trasach Parku Paulinum to oczywiście rywalizacja w formacie olimpijskim, niezwykle widowiskowa i atrakcyjna dla kibiców, a ranga tych zawodów oraz pozycja Mai Włoszczowskiej w świecie MTB sprawiają, że co roku do Jeleniej Góry przyjeżdzają najlepsi i najwięksi.

 

 

 

Jelenia Góra Trophy Maja Race

 

 

 

W tym roku swoje starty potwierdzili m. in. : Gunn-Rita Dahle Flesja, która już w Jeleniej Górze wygrywała (mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka ME i MŚ), Marco Aurelio Fontana (brązowy medalista IO), Stephane Tempier (medalista MŚ i ME), Sergio Mantecon Gutierrez (m.in. wicemistrz Europy), Ondrej Cink (medalista ME i MŚ) i oczywiście nasza mulimedalistka Maja Włoszczowska.

 

 

 

Jelenia Góra Trophy Maja Race

 

 

 

Zgłoszenia napływają, a ilość utytułowanych zawodniczek i zawodników znów będzie imponująca. Ilość kibiców również - co roku te zawody obserwują tysiące ludzi. To oczywiście dotyczy przede wszystkim wyścigów elity, które będą zwieńczeniem imprezy, ale sobotnie ściganie to również wyścigi juniorów, juniorów młodszych i rywalizacja w kategorii U23. Pierwszy start już o 10:30.

Elita kobiet ruszy na trasę o 13:45,

a elita mężczyzn dwie godziny później - o 15:45.

 

 

Na jeleniogórskich zawodach pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Niemiec, Belgii, Francji, Węgier, Estonii, Szwajcarii, Hiszpanii i Szwecji.

 

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Bike Maraton 

 

Niedziela to dzień Bike Maratonu, który z etykietką UCI Marathon Series przyciąga do Jeleniej Góry coraz więcej zawodników ze świata. Bike Maraton powoli zbliża się do końca sezonu, ale jeszcze jeden arcyważny przystanek nas czeka - w najbliższy weekend. To właśnie Jelenia Góra z kapitalną trasą w Rudawach Janowickich. Wśród skalnych turni, krętymi singlami, wzdłuż górskich potoków. Trasa wymagająca, ale sceneria bajkowa.

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Na liście startowej nazwiska z Czech, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Hiszpanii, Japonii, Węgier i Białorusi. Nie zabraknie polskiej czołówki, która chętnie pościga się z kolarskim światem i skorzysta z jedynej w swoim rodzaju rangi tego wyścigu. Najlepsi polscy zawodnicy walczą też o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton - najbardziej prestiżowej tego typu rywalizacji w Polsce.

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Wyjątkowość tego maratonu przyciąga też kolarzy - amatorów, którzy, jak zwykle tłumnie, ścigają się w Bike Maratonie, a start w Jeleniej Górze jest po prostu wyjątkowy. Start 23 września o 11:00 z Placu Ratuszowego. Meta w Parku Paulinum.

 

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Dystanse

 

MINI 31 km,

MEGA 59 km,

GIGA 80 km.

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Więcej informacji na stronach:

 

bikemaraton.com.pl

mtbjelenia.pl

 

 

 

Bike Maraton Jelenia Góra

 

 

 

Komentarze do artykułu