Home Imprezy Bike Maraton Wałbrzych – wrześniowe górskie ściganie.

Bike Maraton Wałbrzych – wrześniowe górskie ściganie.

0
488
Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

Bike Maraton Wałbrzych. Znów ścigamy się na Chełmcu!

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

I nie bez powodu Bike Maraton bywał w Wałbrzychu już kilkanaście lat temu, a od kilku lat znów pojawia się tam cyklicznie. Są miejsca gdzie góry są wyższe, a odległości większe, ale myli się ten kto nie docenia Gór Wałbrzyskich. Tu naprawdę jest gdzie i co jechać.

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

Trasa wałbrzyskiego Bike Maratonu lawiruje między Wałbrzychem (start i meta usytuowane tuż obok Aqua Zdroju), Boguszowem – Gorce (ta miejscowość również napisała swój własny rozdział w historii Bike Maratonu), Lubominem i Jabłowem. Trasa zahacza również delikatnie o obrzeża Szczawna – Zdroju.

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych mapa

 

 

 

Zawodnicy będą mieli okazję do podziwiania rozległych panoram z widokowych leśnych dróg pnących się w najwyższe partie gór, do stromych zjazdów w gąszczu sudeckiej buczyny i wśród strzelistych świerków. Potem przejadą niejedną górską doliną aby znów solidnie napracować się na kolejnym podjeździe.

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

W Wałbrzychu będzie po prostu wszystko i nie bez powodu ten właśnie maraton jest jednym z najbardziej lubianych wyścigów cyklu. Wypada oczywiście nadmienić, że Bike Maraton 2018 powoli acz nieuchronnie zmierza do tegorocznej mety. Przed nami jeszcze tylko UCI Marathon Series w Jeleniej Górze 23 września (znów więc kapitalna trasa!) i finał w Sobótce 13 października. Ale najpierw oczywiście Wałbrzych!

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

W Wałbrzychu organizatorzy proponują

 

na dystansie MINI klasyczne 25 km i przewyższenie 660 m,

 

 

Bike Maraton Wałbrzych profil mini

 

 

na dystansie MEGA 49 km z przewyższeniem 1580 m,

 

 

Bike Maraton Wałbrzych profil mega

 

 

 

na GIGA 72 km z przewyższeniem 2440 m.

 

 

Bike Maraton Wałbrzych profil giga

 

 

 

 

Profil najdłuższego dystansu musi budzić respekt i znów będzie to wyścig dla najmocniejszych. MINI, zgodnie ze zwyczajem, to maraton MTB w niewielkiej pigułce, do przejechania i pościgania się dla wszystkich. MEGA – znów gdzieś po środku – żeby go przejechać z dobrym rezultatem, trzeba po prostu jeździć. Pamiętajmy – Bike Maraton to przecież impreza dla wszystkich.

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

Znów rozegrane zostaną też otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w maratonie MTB, a najmłodsi pościgają się w kolejnej edycji Sonko Bike Maratonu.

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018

 

 

 

Biuro zawodów, jak zwykle, będzie działało już w piątek w godzinach 16:00 – 21:00 (ul. Ratuszowa, kompleks sportowy Aqua Zdrój w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

 

 

 

 

 

 

Bike Maraton Wałbrzych 2018 wystartuje w sobotę 8 września o 11:00.

 

Więcej na bikemaraton.com.pl

 

Warto w Wałbrzychu zostać dzień dłużej – w niedzielę kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner’s World Super BiegII Półmaraton Górski Wałbrzych i Dziesiątka Staropolanki.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »