MISTRZOWIE POLSKI W DH 2018 – wywiady

Przepytaliśmy świeżo upieczonych Mistrzów Polski o wrażenia po zawodach i dzielimy się z Wami oficjalnym filmem podsumowującym Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018. 

Nie możecie tego przegapić! 

Zapraszamy do oglądania TUTAJ.

 

 

Sławek Łukasik (Mistrz Polski DH w kategorii ELITA)

 

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018

 

 

Jestem mega szczęśliwy, że po raz kolejny udało mi się obronić mistrzowski tytuł. Szczerze powiedziawszy mam sporego pecha w tym sezonie, więc nie spodziewałem się wygranej, tym bardziej więc cieszy mnie zdobycie już 8 w karierze tytuł Mistrza Polski. Sądziłem, że o zwycięstwie zadecydują setne sekundy, więc wykręcenie ponad 3 sekund przewagi samego mnie zaskoczyło. Bardzo fajnie, że zawody odbyły się w Kasinie – moich rodzinnych stronach – bo dzięki temu mogło nam kibicować naprawdę sporo publiki, w tym moi znajomi. Kibice oraz pogoda dopisali, wszystko przebiegło dokładnie tak jak powinno.

 

 

Sonia Skrzypnik (Mistrz Polski DH w kategorii KOBIETY)

 

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018 Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018

 

 

Zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie. Sama trasa była świetnie przygotowana – mimo że jest bardzo techniczna to przygotowano ją z głową. Według mnie to jedyna w swoim rodzaju trasa w Polsce, na tę chwilę bezkonkurencyjna. Jestem niesamowicie zadowolona w wygranej – z niedoleczoną kontuzją udało mi się zdobyć kolejny, mistrzowski tytuł. Jak widać treningi i niezłomna wiara w siebie popłacają.

 

 

 

Artur Miśkiewicz

(Mistrz Polski DH w kategorii MASTERS I)

 

 

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018 Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018

 

 

Przede wszystkim bardzo cieszę się ze swojego pierwszego zwycięstwa w Kasinie. Rywalizację utrudniał fakt, że moi najwięksi rywale jak Michał Śliwa i Mateusz Jasiński pochodzą z tych okolic i mogą tam często trenować, a mnie oddziela blisko 5h jazdy w jedną stronę... Niemniej udało się i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Mistrzostwa Polski, czyli najważniejsze zawody zjazdowe w kraju, to wielki stres. Na tym poziomie liczą się nie tylko umiejętności jazdy czy kondycja, duże znaczenie ma tutaj psychika zawodnika, więc osoba która potrafi ostudzić swoje emocje ma tym większe szanse na zwycięstwa.  To już mój czwarty tytuł Mistrza Polski – nadal czuje się w gazie i dążę do jak najwyższych celów – mój plan na ten sezon to utrzymanie się w czołówce i zwyciężenie w generalce Pucharu Polski. Jazda w nowym teamie GO RIDE dała mi dużo satysfakcji i otworzyła wiele możliwości. Dzięki fantastycznej atmosferze panującej w teamie, możemy zdobywać wspólnie coraz większe sukcesy. Ja przekazuję swoje doświadczenie młodszym kolegom, oni zaś starają mi się uciec na trasach, co pozwala mi ich gonić i osiągać większe prędkości i progres zarówno na treningach jak i zawodach. Na koniec bardzo dziękuję wszystkim moim sponsorom za każdą udzieloną pomoc i mam nadzieję na dalsze kontynuowanie współpracy.

 

 

 

 

Krzysztof Kaczmarczyk (Mistrz Polski DH w kategorii JUNIOR)

 

 

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018 Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018

 

 

 

Najważniejsze zawody tego sezonu już za mną. Udało się zrealizować główny cel jaki przyświecał mi w tym roku - zdobyłem tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior! O biało-czerwonej koszulce marzyłem już od 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy byłem widzem podczas Mistrzostw Polski. Teraz wywalczona przeze mnie koszulka trafi na ścianę, więc mogę powiedzieć że aktualnie czuje się sportowo spełniony (no może do końca wakacji).

 

 

 

PEŁNE WYNIKI WSZYSTKICH KATEGORII

Wszystkim kibicom oraz zawodnikom dziękujemy za wspólne stworzenie kolejnego rozdziału w historii polskiego kolarstwa zjazdowego!

 

WIĘCEJ INFORMACJI 

 

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

 

FACEBOOK  

 

ORGANIZATOR Agencja Sport UP

Komentarze do artykułu