Jolanda Neff wygrywa Puchar Świata w Albstadt

W Pucharze Świata w Albstadt Maja Włoszczowska zajęła siódmą pozycję.

Puchar Świata 2018 Albstadt Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska do wyścigu ruszyła bardzo słabo, kończąc rundę rozbiegową na 26. pozycji. Jak sama przyznała: „Mój silnik zaczął pracować prawidłowo dopiero od drugiej rundy”. W tym czasie jej koleżanka z drużyny Krossa miała już ponad 2 minuty przewagi nad pierwszą z rywalek.

Jolanda Neff była tego dnia poza zasięgiem wszystkich na trasie, pokonując 2 ostatnie okrążenia z bezpieczną przewagą. Szwajcarka na mecie zameldowała się 2:12 min przed Yaną Belomoiną. O trzecie miejsce walkę z Allesandrą Keller wygrała Anne Tauber.

Puchar Świata 2018 Albstadt

W tym czasie za odrabianie strat wzięła się Włoszczowska, notując bardzo dobre czasy okrążeń i rozkręcając się z każdym kolejnym. Sił starczyło na 7. miejsce. Dzięki dobrej postawie obu zawodniczek Kross Racing Team zwyciężył w klasyfikacji drużyn damskich.

W wyścigu panów Krossa reprezentowali Fabian Giger i Bartłomiej Wawak. Zajęli oni odpowiednio 40. i 53. miejsce.

Już za tydzień szansa na kolejne zwycięstwo! 3. Edycja Pucharu Świata w kolarstwie górskim odbędzie się w Czeskim Nowym Mieście na Morawie.