KURTKA I SPODNIE GIANT EXPRESS

First Ride Test. Producenci zalewają rynek rowerowy nowymi produktami. Jednak nie każda nowość odsuwa w cień poprzednika. Przebój czy porażka? Odpowiadamy na to pytanie.Ubrania techniczne Gianta dostępne są od niedawna, zestaw Giant Express testowaliśmy w ciągu kilku miesięcy tej zimy. Wodoszczelny i oddychający komplet sprawdził się niemal idealnie. Nie tylko zresztą na rowerze, ale i na… biegówkach. Obie części uszyto z wykorzystaniem membrany ProTextura Plus, w której trudno się spocić (to naprawdę wyczyn!).

 

Szwy dodatkowo uszczelniono, materiał pokryto też warstwą hydrofobową, co również działa. Kurtka nie jest luźna, ma sportowy krój, niekrępujący ruchów. W dodatku materiał jest elastyczny. W kurtce mamy dwie ukryte kieszenie i praktyczny kaptur. Najbardziej zaskakująca jest masa – 230 g w rozmiarze M! To naprawdę udany produkt.

 

Trochę inaczej wygląda sprawa ze spodniami, głównie za sprawą rozmiaru. To samo „M” jest dużo większe i ma problemy z utrzymaniem się we właściwym miejscu. Brak dodatkowej regulacji w pasie. Pod spodem mieszczą się ochraniacze, na dole jest też regulacja szerokości nogawek – super. W sumie jednak polecamy przymiarkę do spodni o rozmiar mniejszych!

 

 

 

 

Więcej info na

giant‑bicycles.com/pl

 

 

 

 

Cena: 

KURTKA I SPODNIE 799/699 ZŁ

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł ukazał się w BIKE 3/2018. Jego elektroniczną wersję znajdziecie TUTAJ