YT INDUSTRIES CAPRA CF COMP

Idealny rower dla tych, którzy na zjazdach walczą o każdą sekundę. Capra to minizjazdówka.YT INDUSTRIES CAPRA CF COMP

Firmy wysyłkowe Canyon i YT toczą w naszych testach zażartą walkę. Wyposażenie nie pozwoliło wyłonić wyraźnego zwycięzcy, bo obie firmy montują napędy Sram X01, koła E13 z głośnym sprzęgłem i zawieszenie Rock Shoxa. Jednocześnie YT stawia na potężniejszego Lyrika ze skokiem niemal 170 mm, podczas gdy w Canyonie w rurze sterowej tkwi Pike. W sumie zawieszenie YT jest sportowo twarde. Za sprawą lekkiej progresji oferuje dobrą informację zwrotną na temat podłoża, ale i łyka wszystkie nierówności. Płaski kąt widelca sprawia, że przy dużych prędkościach rower jest stabilny, ale i wymaga dociśnięcia w zakrętach. Mimo tego żaden rower na zjazdach nie był szybszy niż YT, choć karbonowa rama YT jest cięższa o 200 gramów od konkurenta z Canyona. Na podjazdach pochłaniają siły przede wszystkim opony Maxxisa. Pierwotnie Capra była o niemal 1300 złotych droższa, dopiero wrześniowa obniżka cen pozwoliła jej się zmieścić w naszych widełkach.

 

 

 

14,1 kg/168/160 mm/27,5"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Progresywny tył daje dobrą informację zwrotną na temat podłoża. Szybcy bikerzy to lubią.

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka ugięcia: kolor czerwony - przód, niebieski - tył. *Ocena BIKE oddaje wartości pomiarowe z laboratorium i subiektywne wrażenia testerów.
Ocena BIKE jest niezależna od ceny. Oceny BIKE: super (250 – 205 pkt.), bardzo dobra (204,75 – 170 pkt.), dobra (169,75 – 140 pkt.), dostateczna (139,75 – 100 pkt.), mierna, niedostateczna.

 

 

 

 

ALTERNATYWA

 

 

 

Za 12 040 złotych otrzymuje się Caprę z takim samym zawieszeniem, ale aluminiową ramą. Wyposażenie nieco się różni.

 

 

 

Powrót do Artykułu

 

Komentarze do artykułu