The best of 2017. Akcesoria i części XC

W wyścigu liczą się dwie rzeczy – minimalna waga i maksymalne parcie do przodu. Nic więc dziwnego, że producenci nowości przeznaczonych do ścigania chcą się pozbyć każdego zbędnego grama. Buty są „szyte” bez użycia szwów, a kaski do maratonów i wyścigów XC zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki. Przypominamy najciekawsze nowości 2017 dla fanów prędkości! 

Akcesoria i części XC

 

EVOC XC (zdjęcie otwierające)


Nowe plecaki z serii Race mają być lekkie niczym dętka rowerowa i świetnie wentylowane niczym cabrio dzięki systemowi wkładek Air Pad. Propozycja na wyścigi etapowe, do wyboru pojemności 6, 10 lub 16 litrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FIZIK M4B UOMO


Kto szuka szykownych butów rowerowych, znajdzie je jak zwykle we Włoszech. Fizik M4B jest też dodatkowo szybki – góra bez szwów z Microtexu, sztywna karbonowa podeszwa i masa 335 gramów w rozmiarze 42,5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WAHOO ELEMNT


Wszystkie ustawienia komputera treningowego można programować za pomocą aplikacji. Umieszczone na wyświetlaczu diody LED mogą przejmować różne funkcje, np. podkreślać wskazówki nawigacyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIDI MTB TIGER


W Tigerach można przymierzyć się do skoku na podium. Karbonowa podeszwa SRS nie pozwala na straty siły mięśni, a dwa obrotowe zapięcia rozprowadzają symetrycznie nacisk na stopie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VITTORIA REAXCION SL


Zestaw kół o wadze 1400 gramów w rozmiarze 29 cali, z obręczami o szerokości 26 mm, z aluminium, z piastami w standardzie Boost lub klasycznymi, do wszystkich możliwych rodzajów osi za 900 euro? Brzmi jak interesująca opcja tuningowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUNE BLACK BURNER SKYLINE


Ważący tylko 1200 gramów zestaw jest podstawowym wyborem wielu czołowych zawodników. Obręcze o szerokości 24 mm zostały wyprodukowane przez Bike Ahead i mają być wyjątkowo sztywne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BELL CATALYST


W końcu znów kask stworzony specjalnie dla ścigających się w XC. Catalyst otrzymał najnowszy system dopasowania i skorupę z polikarbonatu. Opcjonalnie może być wyposażony w system MIPS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SCOTT FUGA PLUS


W postaci modelu Fuga wraca klasyk. Wersja 2017 ma być lżejsza, lepiej wentylowana i przede wszystkim bezpieczniejsza. Fuga została wyposażona w MIPS, nadaje się zarówno w teren, jak i na szosę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SERIA CICLOSPORT HAC 1


Nowa generacja modelu HAC, dzięki podłączeniu aplikacji, pozwala na nawigację po całym świecie. Topowy model Hac 1.2+ za 855 złotych to pełnowartościowy komputer treningowy z pomiarem tętna i kadencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAVIC CROSSMAX SL PRO


Nowy kask Mavica do ścigania ma ważyć zaledwie 245 gramów. Przy tym specjalna gąbka XRD i technologia Libe Fit mają zapewniać lepsze dopasowanie i komfort noszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POC OCTAL X


POC to nie tylko styl. Octal X, ważący 210 gramów, ma być jednym z lżejszych kasków do XC. Zintegrowane aramidowe mostki mają dodatkowo podnosić jego sztywność i stopień bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GARMIN EDGE EXPLORE 820


Przede wszystkim bezpieczeństwo! Ważący 68 gramów profesjonalny komputer dzięki zintegrowanemu czujnikowi ruchu może przesłać wezwanie o pomoc do wcześniej zapisanych numerów alarmowych. Bardzo dobry jest też czas działania – 15 godzin na jednym ładowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRICKSTUFF PICCOLA


To najlżejszy hamulec na świecie. Zestaw składający się z dźwigni hamulcowej, zacisku i przewodu ma ważyć zaledwie 158 gramów. Firma za parę szlachetnych hamulców żąda 690 euro.

 

 

 

 

Produkty znalazły się wśród najciekawszych nowości sezonu 2017. Zostały ujęte w podsumowaniu targów EUROBIKE z jesieni 2016. Tekst "Najlepsze części 2017" po raz pierwszy ukazał się na łamach wydania nr 10/2016 Magazynu BIKE, w wersji elektronicznej do kupienia TU.

Komentarze do artykułu