The best of 2017. Akcesoria i części enduro

Na rowerze enduro atakuje się wymagające zjazdy. Przedtem trzeba jednak o własnych siłach pokonać podjazd. Dlatego akcesoria i części enduro nie tylko muszą dobrze chronić, ale też być wygodne w użytkowaniu. Szczególnie dużo ciekawych nowości znalazło się w sezonie 2017 w kategoriach ochraniaczy i butów. 

URGE ARCHI ENDURO R.R. (zdjęcie otwierające)


Ready to Race! Urgo wykorzystało informację zwrotną od startujących w EWS i całkowicie od podstaw zaprojektowało kask typu full face. Wyprodukowany z włókien szklanych i naturalnych wg producenta ma ważyć 990 gramów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ION RASCAL


Najpierw ciuchy, następnie plecaki, a w końcu firma z Monachium wprowadziła na rynek buty. Do wyboru z opcją montażu bloków do zatrzasków albo bez niej, za to zawsze z osłoną kostek i w miejskim, wyluzowanym stylu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JULBO ARMOR


Opancerzenie dla oczu firmy Julbo ma nie tylko pewnie leżeć, dzięki wygiętym i daleko sięgającym zausznikom, ale i oferować superszeroki, panoramiczny zakres widzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAVIC DEEMAX ELITE


Na nowo stworzona podeszwa zewnętrzna ma sprawić, że stabilność i kontrola w terenie będą lepsze. Dodatkowe wzmocnienia w kostkach i na palcach chronią stopę przed zranieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VAUDE MOAB PRO


Vaude stworzyło swój pierwszy plecak z ochraniaczem pleców we współpracy z firmą Ortema. Dzięki regulacji wysokości i szerokiemu pasowi biodrowemu można go dopasować idealnie do użytkownika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERGON BP1 PROTECT


Minimalistyczny BP1 oferuje oprócz ochrony kręgosłupa także osłonę krzyża, miejsce na najważniejsze narzędzia i bukłak o pojemności 1,5 l. Dostępny jest w dwóch rozmiarach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIDAS TERREX TRAILCROSS PROTECT


Czy to nowe buty do koszykówki? Nie, to buty Adidasa z ekstremalną osłoną kostki D3O i ekstremalnie przyczepną podeszwą Stealth. Ekstremalna stylistyka? Tu każdy musi wybierać sam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHIMANO ME7


Lekkie i sztywne niczym buty do ścigania, przy tym tak wytrzymałe i chronione niczym model zjazdowy. Z przyczepną podeszwą Michelina ME7 ma być idealnym butem dla fanów enduro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMPERDELL PROTECTION PACK


Austriacy wykorzystują swoje doświadczenie ze sportów zimowych w ochraniaczach rowerowych. Miękkie ochraniacze dostępne są w trzech długościach oraz w różnego typu kamizelkach i plecakach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEATT DBX 3.0 ENDURO


W modelu DBX specjalna technologia nazwana 360º ma sprawiać, że lepiej będą pochłanianie siły wynikające z rotacji. Szczęka kasku enduro ma być łatwa do demontażu za pomocą zaledwie kilku ruchów ręką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IXS CARVE JERSEY


Koszulka Carve Jersey z ochraniaczami Xmatter została stworzona do użytkowania w wyścigach i ma strefy ochronne także na ramionach i żebrach. Dostępna też jako kamizelka (Flow).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WTB CONVICT


Guma z kategorii „gravity” WTB w każdej z wersji ma co prawda ten sam rozmiar, ale w trzech wersjach mieszanki gumowej i gęstościach osnowy. Masy zaczynają się od 1042 gramów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KNIGHT COMPOSITES ENDURO 27.5


Enve, Felt, Cervelo, Reynolds – Knight ma bardzo duże doświadczenie w dziedzinie obróbki karbonu i w sezonie 2017 wprowadził na rynek zestaw kół enduro z obręczami o szerokości 30 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POC SPINE VPD AIR BACKPACK 8/13


Szwedzi proponują od razu dwa plecaki z lekkimi ochraniaczami i miejscem na wyposażenie turystyczne. Praktycznie rozwiązano część zewnętrzną – ma być odporna na zabrudzenia i odpychać wodę.

 

 

 

Produkty znalazły się wśród najciekawszych nowości sezonu 2017. Zostały ujęte w podsumowaniu targów EUROBIKE z jesieni 2016. Tekst "Najlepsze części 2017" po raz pierwszy ukazał się na łamach wydania nr 10/2016 Magazynu BIKE, w wersji elektronicznej do kupienia TU.

Komentarze do artykułu