CANNONDALE SAVE2

Sztyca Save2 fabrycznie występuje w wielu topowych rowerach Cannondale, dostępna jest tylko w rozmiarze 27,2 mm. Swoją geometrią dopasowana jest do hardtaili F‑Si. Ma nie tylko naprawdę duże cofnięcie, jest też zdecydowanie najdłuższa.CANNONDALE SAVE2

Siodło może górować nad rurą podsiodłową aż do 33,5 cm. Za sprawą bardzo płaskiego kąta tytanowej śruby w główce przednia z nich jest bardzo trudno dostępna. Tym samym montaż i regulacja kąta ustawienia siodła wymagają cierpliwości. W przeciwieństwie do oczekiwań Save2 okazała się raczej sztywną „komfortową sztycą”, jej elastyczność ujawnia się dopiero przy mocnym wyciągnięciu. Godna uwagi jest wysoka masa dopuszczalna użytkownika. Dwa egzemplarze testowe pękły podczas sprawdzania (gwintowane bolce w tym samym miejscu).

 

 

CENA tylko seryjna w rowerze 

INFO cannondale.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Ocena BIKE jest niezależna od ceny. Oceny BIKE: super, bardzo dobra, dobra, dostateczna, mierna, niedostateczna. Na ocenę BIKE składają się kryteria: wytrzymałości (25%), zachowania w trakcie powstania usterki (25%), komfortu (30%), obsługi (10%) i masy (10%). Przy ocenie uwzględniany był egzemplarz, który uległ uszkodzeniu najwcześniej.

 

 

 

Powrót do Artykułu

Komentarze do artykułu