Home Imprezy Zapowiedzi 5. edycja BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych już za miesiąc we Wrocławiu!

5. edycja BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych już za miesiąc we Wrocławiu!

0
247

Już po raz piąty będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom okołorowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Program BIKE DAYS obejmie 20 filmów (18 dokumentów, 1 pełnometrażowa fabuła i 1 fabularyzowany krótki metraż) w kilku blokach tematycznych i wydarzeniach specjalnych.

Przegląd otworzy unikatowy film wyświetlony na taśmie 35 mm, nagrodzony w 2001 roku Srebrnym Niedźwiedziem – ROWER Z PEKINU Xiaoshuai Wanga, określany mianem „chińskich" ZŁODZIEI ROWERÓW Vittorio De Siki. Zaplanowano także kilka premier, w tym pierwszy film o pierwszym Tour de Pologne kobiet – TOUR z udziałem producentek i bohaterek, zawodowych kolarek z grupy MAT ATOM. Spotkanie współorganizuje Magazyn SZOSA. Pełny program ogłoszony zostanie 15 maja.

 

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „CHODŹ NA ROWER”. Hasło przewodnie jest lekko nostalgiczne i odnosi się do przeszłości, kiedy jedną z głównych rozrywek była jazda na rowerze po osiedlu. Dziś nadal tak mówimy, ale w znaczeniu np. treningu kolarskiego. I zachęty do aktywności. Bez wielkich słów. Za to z wielkim zapałem.

 

Stałym punktem programu Bike Days jest PIKNIK NA WELODROMIE.

Welodrom ożywa dzięki pełnym trybunom, a jego atmosfera rozkwita wprost proporcjonalnie do liczby gości. Z tego względu wspólnie z BWA Awangarda zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na rodzinny piknik – mówią organizatorzy.

W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, trening dla amatorów, zawody dla dzieci, strefa foodtrucków, otwarty warsztat sitodruku i inne atrakcje. Na zakończenie Festiwalu zaprosimy widzów na plenerowy pokaz filmu na welodromie!

 

Po raz trzeci odbędzie się konkurs filmowy „Platforma Filmów Rowerowych”. – Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa liczba twórców otrzyma szansę na festiwalową projekcję. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy! – mówią organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 10 czerwca, gdy jury wybierze zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna publiczność. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora bikedays.pl/platforma.

 

Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwal

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »