Ciepłe stópki

Kiedyś naszym babciom wystarczyły własnoręcznie wydziergane skarpety. Dziś jesteśmy w stanie uwierzyć tylko w ich odpowiedniki hightech. Proszę bardzo, oto sześć par wysoko wyspecjalizowanych skarpet na zimę. 

Craft Keep Warm Bike Socks

Lekka skarpeta trzyma się ciała niczym rajstopa, idealnie i bez zmarszczek. Palce i pięta zostały wzmocnione dodatkiem wełny, co w warunkach zimowych nie przynosi jednak oczekiwanych rezultatów. Krótki model przypomina raczej klasyczne skarpety rowerowe i nadaje się bardziej na okres przejściowy niż na zimę.

Info/Cena/Rozmiary craft.se/80 zł/34-48

Długość/Materiał 9 cm/mieszanka wełny i tworzyw sztucznych

Komfort noszenia ☆☆☆☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆

 

 

Endura Baabaa Merino Winter Socks

Jak na skarpety zimowe model Endury mógłby być odrobinę dłuższy. Za to cały obszar od palców aż po piętę został wzmocniony wełną merynosów. Dopasowanie do stopy super, skarpety są też bardzo miłe w dotyku. Część górna została wykonana z oddychającego materiału, stopa może więc lepiej oddychać.  

Info/Cena/Rozmiary endurasport.com/59 zł/S/M/L/XL

Długość/Materiał 13 cm/mieszanka merino i tworzyw sztucznych

Komfort noszenia ☆☆☆☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆☆☆☆

 

 

Sportful Merino 16 Sock

Skarpety Sporful o średniej długości otulają stopę włóknem merino nie tylko w okolicach palców i pięty, ale też na podbiciu i od góry. Pomaga to szczególnie, gdy od góry but ma większą wentylację. Ściągacz na górze zachowuje pozycję, nie uciskając i nie wrzynając się.

Info/Cena/Rozmiary sportful.com/77 zł/S-M/L-XL/2XL

Długość/Materiał 16 cm/mieszanka merino i tworzyw sztucznych

Komfort noszenia ☆☆☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆☆☆☆

 

 

Engelbert & Strauss e.s. Allround Sunction warm/high

Zamówiliśmy u specjalisty od ubrań roboczych parę sięgającą łydek. Mają nie tylko dobrą cenę, ale są też wytrzymałe. Wełna w okolicach palców i pięty dobrze grzeje, a długi mankiet dodatkowo chroni przed wiatrem. Skarpetki leżą niczym wydziergane przez babcię, raczej luźno, ale pozostają wygodne.

Info/Cena/Rozmiary engelberg-strauss.de/51 zł/36-49

Długość/Materiał 20 cm/mieszanka wełny i tworzyw sztucznych

Komfort noszenia ☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆☆☆☆

 

 

BBB Ergoplus

Ergoplus sprawia wrażenie prawdziwego cudu techniki. Technologia Far Infrared ma nie tylko grzać stopy, ale też napędzać przemianę materii. Nasze palce czuły się dopieszczone, w dodatku było im ciepło. Skarpety są raczej krótkie, ale wystarczające. Skarpeta szybko się zaciąga.

Info/Cena/Rozmiary bbbparts.com/77 zł/36-49

Długość/Materiał 13 cm/mieszanka tworzyw sztucznych

Komfort noszenia ☆☆☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆☆☆

 

 

Castelli Venti Sock

Na skarpety Venti musiano chyba ogolić całe stado merynosów. Są wysokie i w dodatku po sportowemu uciskają. Ściągacz jest niemal za ciasny. Stopa i palce grubo wyściełane, delikatna skóra może ulec podrażnieniu. Skarpeta szybko się strzępi.

Info/Cena/Rozmiary sastelli-cycling.com/77 zł/S-M/L-XL/2XL

Długość/Materiał 20 cm/100% wełny merino

Komfort noszenia ☆☆☆☆

Ogrzewanie ☆☆☆☆

Komentarze do artykułu