Home Imprezy Relacje Naucz się, nim trafi cię gleba! Fotorelacja z II Podhalańskich Cyklo Warsztatów

Naucz się, nim trafi cię gleba! Fotorelacja z II Podhalańskich Cyklo Warsztatów

0
240

Jak było? Klimatycznie i mocno rowerowo.

Warunki pogodowe jednoznacznie dały odczuć, że mieliśmy do czynienia z kwietniem. Pierwszego dnia szkoleń panowały warunki wiosenne, było chłodno, ale zielono i sucho. W niedzielę natomiast przywitała nas sroga zima. Zrobiło się absolutnie biało. W kotlinach podtatrzańskich padał deszcz ze śniegiem, a na wyższych położeniach śnieg. Przemarznięte kości można było rozgrzać przy ognisku lub podczas seansów saunowych w MTB Hostelu.
 

 

Niedzielne szkolenia z techniki jazdy niewątpliwie można zaliczyć do szkoleń zimowych. Tym, którzy tego dnia wyjechali z nami na rower, należą się gromkie brawa! Być może dopingująca w tym aspekcie była sesja sobotnich wykładów i prezentacji. Mimo ogólnego rozprężenia wielu uczestników wzięło w niej udział i sala po prostu pękała w szwach. Przez 3 godziny można było słuchać m.in. o tym: jak dobrać rower dla siebie i jak wyregulować zawieszenie. Prelegenci opowiedzieli także, jak działa zaawansowany amortyzator rowerowy, a także, jak system mięśni centralnej stabilizacji wpływa na naszą postawę na rowerze i utrzymywanie równowagi. Przedstawiciele fundacji POMBA opowiedzieli natomiast, jak działała ich organizacja w zeszłym roku i jakie mają plany na przyszłość. Scharakteryzowali także problemy i tajniki opracowywania projektu tras typu singletrack. Jan Karpiel, jeżdżąca legenda kolarstwa górskiego, opowiedział o rekordach bicia prędkości w rowerowym zjeździe po śniegu oraz o swojej pasji konstruowania rowerów. Dał do zrozumienia, że należy zawsze dążyć do celu mimo napotykanych trudności. Jego opowieść o prostowaniu ramy rowerowej na pniu w lesie, przed próbą bicia rekordu prędkości, i o zabezpieczaniu zacisku koła kręcącego się z prędkością przekraczająca 170 km/h taśmą izolacyjną, są dowodem na to, że jak się chce i podejmie się pewne ryzyko, można osiągnąć zamierzony cel!


 

Każdego dnia, równolegle do szkoleń praktycznych, odbywały się wycieczki enduro po lokalnych szlakach i trasach rowerowych. Grupy uczestników, pod okiem przewodników, mogły sprawdzić się na wymagających leśnych duktach oraz podziwiać Tatry z najpiękniejszych zakątków Kościeliska i Witowa.

Dzięki sponsorom rowerowym na szkolenia i wycieczki można było wypożyczyć rowery testowe, amortyzatory oraz zębatki. Przez całe dnie można było sprawdzać, jak dany sprzęt sprawuje się w terenie.

II Podhalańskie Cyklo Warsztaty odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków SRP i gospodarzowi MTB Hostelu w Kościelisku oraz wsparciu sponsorów i współpracy z partnerami.


 

WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko

PARTNERZY: Fundacja POMBA, MTB Academy, Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka, Karcma u Chramca, TimelapsFactory

SPONSORZY: Kross, Tomar Kraków – sklep rowerowy, Beastie Bikes, Canyon, Chochołowskie Termy, HCC Components, Schronisko Smaków, Pakfol

PATRONI MEDIALNI: Magazyn Bike, EMTB.pl, JoyRide, 1enduro.pl, MTB.pl, dh-zone.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »