Girls on bike!

„Girls on bike” to nowy projekt Bogdana Chomy i Szymona Puchałki, przygotowany specjalnie z myślą o kobietach, które chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie.Czy opanowanie jazdy rowerem do perfekcji jest w ogóle możliwe? Patrząc na zawodników ze światowej czołówki MTB czy oglądając filmy z udziałem najlepszych riderów, można stwierdzić, że tak. A jednak, wbrew pozorom, profi również muszą nieustannie pracować nad swoimi umiejętnościami, zdobywać doświadczenia, podnosić poziom. Zwłaszcza że trasy XC są coraz trudniejsze, a dla tych, którzy nie biorą udziału w zawodach, objeżdżone już ścieżki czy przeszkody stają się po prostu nudne. Wtedy zaczynają się poszukiwania nowych wrażeń. 

Żeby czuć się dobrze na rowerze i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy, trzeba z nim tworzyć jedność. Nie zapominajmy, że to my mamy mieć kontrolę nad rowerem, a nie odwrotnie. Podnoszeniu umiejętności z pewnością sprzyja systematyczna jazda w terenie, ale również porady i wsparcie osób bardziej doświadczonych. O tym, jak ważne są umniejętności techniczne w MTB i o ile mogą ułatwić życie, a przede wszystkim pomóc w swobodnym i bezstresowym pokonywaniu szlaków górskich, pisałam przy okazji artykułu o Kobiecych Otwartych Treningach MTB, prowadzonych w Warszawie przez Magdę Sadłecką. Inicjatywa ta, zapoczątkowana w 2014, doskonale się rozwija i przyciąga coraz więcej dziewczyn, których postępy możemy na bieżąco obserwować. Poza KOT MTB trudno jednak doszukać się innych treningów techniki organizowanych wyłącznie dla kobiet. Dlatego Bogdan Choma i Szymon Puchałka postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom dziewczyn kochających jazdę na rowerze i przygotowali projekt „Girls on bike”, czyli trzydniowy obóz szkolenia techniki MTB/enduro wyłącznie dla pań. W wyniku przeprowadzenia ankiety okazało się, że bikerek, które chciałyby poprawić swoje umiejętności pod okiem kogoś doświadczonego, nie brakuje. 

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kobiet, bez względu na stopień zaawansowania, od osób jeżdżących wyłącznie amatorsko po ścigające się. Nawet jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z rowerem, nie macie się czego obawiać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wzięły udział w szkoleniu. 

Główne cele szkolenia
- nauka zjeżdżania w terenie (zjazdy techniczne, zjazdy szybkie, dropy do skakania)
- nauka podjeżdżania, dobór odpowiedniej pozycji na rowerze na podjazdach (trudne technicznie, sztywne podjazdy w terenie)
- nauka pokonywania przeszkód w terenie 
- treningi jazdy wytrzymałościowej 

Dodatkowo
- omówienie treningów kolarskich (od czego zacząć, jak trenować, na co zwrócić szczególną uwagę)
- omówienie diety i suplementacji w sporcie 
- szkolenie z podstawowego serwisu roweru 

Pierwszy obóz treningowy z cyklu „Girls on bike” zaplanowano na wrzesień 2015, w dniach 24–27.09.15 w Ustroniu!
Liczba uczestniczek: minimalnie 8, maksymalnie 10 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 sierpnia!
Koszt szkolenia: ok. 498 zł 
Kontakt i więcej szczegółów: girlsonbike@choma.eu.


Trenerzy
Bogdana Chomę i Szymona Puchałkę bardzo przepraszamy za błąd, który wkradł się do materiału w kwietniowym numerze Bike'a (4/2015). Zdjęcia panów zostały zamienione miejscami. Tym razem portrety trenerów umieściliśmy pod właściwymi nazwiskami :) 

Bogdan Choma
 

„Z wyścigami rowerowymi związany jestem prawie od 22 lat. Startowałem w I Mistrzostwach Polski MTB XC w 1993 r., a także na Olimpiadzie Młodzieżowej. Stawałem kilkadziesiąt razy na podium w wyścigach rowerowych. Na swoim koncie mam udział w zawodach DH, gdzie również stawałem na podium. Przez dwa lata ścigałem się też na rowerze szosowym. W kolarstwie miałem kilku trenerów i przeszedłem różne szkoły. Każdy trener i każdy sport czegoś mnie nauczył, teraz całą zdobytą w ten sposób wiedzę staram się łączyć i tworzyć własne metody treningowe. Obecnie jestem menadżerem w CHOMA TEAM” Szymon Puchałka 

Były zawodnik MTB, odnoszący sukcesy w latach 1995–1999. Człowiek, który czuł smak zwycięstwa, nie raz stając na podium. Pionier kolarstwa górskiego w Tychach i okolicach. Obecnie rider enduro i mechanik w zespole kolarskim CHOMA TEAM. Człowiek, dla którego dwa koła są życiową pasją i tematem bez tajemnic.